Pelikan Łowicz zremisował z Wisłą Puławy 1:1

Tomasz Imiński
Po niedzielnym meczu Pelikana z Wisłą Puławy, na stadionie w Łowiczu trudno było spotkać kogoś zadowolonego. - Ten pojedynek powinniśmy wygrać. Remis 1:1 trzeba rozpatrywać w kategoriach straty dwóch punktów, a nie wywalczenia jednego - mówił po spotkaniu mocno zdenerwowany Robert Wilk, trener Pelikana.

Pelikan rozpoczął pojedynek z dużym animuszem. Już w 5 minucie groźnie na bramkę gości uderzał Robert Łakomy. W odpowiedzi, w 7 minucie, Michał Pytkowski obronił silne uderzenie Piotra Mokiejewskiego. Trzy minuty później ładną akcję przeprowadzili dwaj napastnicy: Mariusz Solecki i Konrad Kowalczyk. Po serii szybkich podań ten drugi trafił jednak piłką w boczną siatkę bramki Wisły Puławy.

Łowiczanie powoli rozkręcali się i od 20 minuty... przegrywali 0:1. Kontratak puławian zakończył Łukasz Giza (napastnik Wisły wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Pelikana).

W kolejnych minutach Pelikan próbował odrobić straty. Łowiczanie mieli przewagę, jednak większość ich akcji kończyła się na przedpolu bramki Wisły. Wreszcie, w 37 minucie, ładną akcję całej drużyny wykończył Robert Łakomy.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Na drugie 45 minut kibice oczekiwali z dużymi nadziejami. Wszak Pelikan po przerwie zawsze grał lepiej. Zawsze, ale nie tym razem. Drużyna Roberta Wilka niby utrzymywała się przy piłce, jednak sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Paradoksalnie, po przerwie bliżsi zdobycia gola były goście. Łowiczan od straty bramki uratował jednak słupek.

To był dopiero drugi remis Pelikana w bieżącym sezonie piłkarskiej II ligi. Łowiczanie utrzymali dziesiątą pozycję w tabeli i mają w dorobku 17 punktów. Liderem pozostaje Okocimski KS Brzesko.

Pelikan Łowicz - Wisła Puławy 1:1 (1:1)
Gole: 0:1 - Łukasz Giza (20), 1:1 - Robert Łakomy (37).
Żółte kartki: Łochowski, Kowalczyk (Pelikan) oraz Mokiejewski (Wisła Puławy)
Sędzia: Marcin Lech (Pomorski ZPN).