Pelikan Łowicz - Warta Sieradz 3:1

Tomasz Imiński
Trener Robert Wilk cały czas szuka wzmocnień Pelikana
Trener Robert Wilk cały czas szuka wzmocnień Pelikana Tomasz Imiński
Pelikan Łowicz pokonał w sobotę trzecioligową Wartę Sieradz 3:1. Bramki w tym meczu zdobyli piłkarze, którzy w rundzie wiosennej mogą być wzmocnieniem obu zespołów.

Wyniki spotkania otworzył już w 5 minucie Robert Łakomy. Były zawodnik ŁKS i LKS Różyca trenuje z Pelikanem już od dwóch tygodni. Choć początkowo nie zanosiło się na jego transfer, to jednak szanse Roberta na pozostanie w Łowiczu rosną. Piłkarz ciężko trenuje z zespołem. Warto również pamiętać, że z kadry Pelikana wypadli kontuzjowani: Sebastian Przybyszewski i Piotr Bryk (obaj zawodnicy przechodzą obecnie cykl badań - ich przerwa w treningach potrwa co najmniej miesiąc).

W 19 minucie drugiego gola dla Pelikana zdobył nowy piłkarz Pelikana - Mariusz Solecki (asysta Michała Adamczyka).

Tuż przed przerwą kontaktowego gola dla Warty zdobył Robert Kowalczyk. Napastnik Widzewa Łódź jest obecnie testowany przez trenera Warty Romualda Solarka. Ciekawostką jest fakt, iż Kowalczykiem w przeszłości interesował się również Pelikan. Ostatecznie jednak gracz nie zagrał w Łowiczu.

Wynik meczu tuż przed końcem spotkania ustalił Rafał Trakul. To premierowe trafienie młodego piłkarza Pelikana w pierwszym zespole biało-zielonych.

Pelikan Łowicz - Warta Sieradz 3:1 (2:1).
Gole: 1:0 - Robert Łakomy (5), 2:0 - Mariusz Solecki (19), 2:1 - Robert Kowalczyk (43), 3:1 - Rafał Trakul (88).
Pelikan: Sabela - Domińczak, Gołka, Gawlik, Marcinkiewicz, Wyszogrodzki, Łakomy, Łochowski, Adamczyk, Solecki, Kowalczyk oraz Kocęba, Grenda, Trakul, Rybus, Gamla, Andrzejak, Pomianowski, Jakóbiak, Kosiorek.
Warta: Robakiewicz - Kowalczyk, Sędrowski, Kozieł, Zawalik, Sobczak, Matusiak, Markiewicz, Twardawy, Mitek, Sosnowski oraz Przezak, Marcin Kobierski, Piotr Kobierski, Jezierski, Zaborowski.