Pelikan Łowicz utrzymał się w II lidze

Tomasz Imiński
W II lidze jest już coraz mniej niewiadomych. W miniony weekend poznaliśmy dwóch nowych pierwszoligowców. Zostali nimi zespoły Miedzi Legnica i GKS Tychy, czyli dwie najlepsze drużyny grupy zachodniej (już wcześniej, z grupy wschodniej, awans wywalczyli: Okocimski KS Brzesko oraz Stomil Olsztyn). Dla kibiców Pelikana najważniejszą informacją jest jest to, że łowiczanie w miniony weekend zapewnili sobie utrzymanie w II lidze.

Na kolejkę przed zakończeniem sezonu Pelikan Łowicz zajmuje czternaste miejsce i na pewno nie spadnie niżej w tabeli. Biało-zieloni mają bowiem pięć punktów przewagi nad Jeziorakiem Iława. Tymczasem z grupy wschodniej zostaną zdegradowane co najwyżej dwie drużyny (KSZO i Jeziorak).

W przedostatniej kolejce spotkań łowiczanie zremisowali na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków 1:1. - Można powiedzieć, że tylko zremisowaliśmy. Sytuacji do zdobycia kolejnych bramek było bowiem naprawdę dużo - stwierdził Andrzej Miziołek, kierownik Pelikana.

Gospodarze od początku spotkania byli stroną dominującą. Już w 6 minucie swoją okazję miał Robert Lakomy. Ten sam zawodnik strzelał na bramkę rywali także w 20 i 26 minucie. W obu przypadkach bez powodzenia. W pierwszej połowie bliski zdobycia gola był również Mariusz Solecki.

Po zmianie stron dobrej okazji nie wykorzystał Maciej Wyszogrodzki. A że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, to w 66 minucie goście objęli prowadzenie po strzale Marcina Rackiewicza.

Pelikan wyrównał po goli Michała Żółtowskiego, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Łowicki obrońca miał w 87 minucie piłkę meczową, ale jego strzał z najwyższym trudem obronił bramkarz Znicza.

Pelikan Łowicz - Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
Gole: 0:1 - Marcin Rackiewicz (66'), 1:1 - Michał Żółtowski (78')
Żółte kartki: Gołka, Brodecki, Wyszogrodzki, Żółtowski - Banaszewski, Bylak
Sędzia: Michał Woś (Zamość)

Składy:

Pelikan Łowicz: Stodoła - Domińczak, Gołka, Brodecki, Łakomy - Wyszogrodzki, Michał Żółtowski, Patryk Pomianowski, Adamczyk - Solecki, Kowalczyk (69, Damian Kosiorek)
Znicz Pruszków: Czarnecki - Januszewski, Jędrych, Kucharski, Makowski - Wojdyga, Banaszewski (46, Jędrzejczyk), Duda (90, Mińkowski), Rackiewicz, Kopciński (88, Bylak) - Kraska (61, Zawodziński)