Pelikan Łowicz remisuje 0:0 w Niepołomicach

Tomasz Imiński
Pelikan Łowicz bezbramkowo zremisował wczoraj z Puszczą w Niepołomicach. To był pierwszy remis drużyny Roberta Wilka w bieżącym sezonie II ligi. Pelikan goni czołówkę tabeli. Liderem II ligi pozostał Okocimski KS Brzesko. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Łętochę pokonała na wyjeździe 1:0 Resovię.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu w Niepołomicach należała do Pelikana. Łowiczanie powinni prowadzić co najmniej 3:0. - Graliśmy ciekawą piłkę. Stwarzaliśmy sobie sytuacje. Brakowało jedynie przysłowiowej kropki nad ,,i'' - mówi trener Robert Wilk. - To było kolejne spotkanie, w którym nie potrafiliśmy naszej dobrej gry udokumentować golami.

W pierwszej połowie dobrych sytuacji podbramkowych nie wykorzystali: Mariusz Solecki (dwukrotnie), Michał Adamczyk i Michał Żółtowski. Po przerwie losy meczu mógł rozstrzygnąć Łukasz Mitek. Ale i on nie zdołał pokonać bramkarza Puszczy.

- W drugiej połowie gra się wyrównała. Gospodarze też mieli swoje szanse, ale znakomicie w bramce spisywał się Michał Pytkowski - twierdzi Robert Wilk. - W sumie byliśmy jednak bliżsi wygranej. Niedosyt pozostał.

Piłkarze Pelikana zgromadzili w pierwszych pięciu kolejkach II ligi siedem punktów i są w gronie zespołów goniących lidera.

W miniony weekend pierwsze ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (1:0 z Sokołem w Sokółce). Wysokie zwycięstwa odnieśli też piłkarze Wisły Puławy (4:1 z Garbarnią Kraków) oraz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (3:0 z Pogonią w Siedlcach).

W tabeli nie ma już zespołu bez punktu. Jest natomiast drużyna, która nie strzeliła jeszcze rywalom gola. To Resovia. - Bieżący sezon będzie bardzo ciekawy - uważa Robert Wilk.