Pelikan Łowicz przegrał z Jeziorakiem Iława 2:0, ale mimo to trener Wilk jest zadowolony z gry

Tomasz Imiński
Nie udała się piłkarzom Pelikana inauguracja nowego sezonu II ligi. Łowiczanie przegrali w sobotę 2:0 z Jeziorakiem w Iławie. Paradoksalnie jednak, mimo porażki, trener Robert Wilk był zadowolony z gry swoich piłkarzy. Pelikan, choć przez większość czasu grał w osłabieniu, walczył z Jeziorakiem jak równy z równym.

Trener Pelikana nie mógł w Iławie skorzystać z kontuzjowanych: Michała Gamli i Macieja Wyszogrodzkiego. Wyjściowy skład zespołu był bardzo zbliżony do tego z minionej środy, kiedy to Pelikan pokonał w Pucharze Polski 2:0 Zagłębie Sosnowiec.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków łowiczan. Piłkarze Pelikana zamknęli rywali na ich polu karnym raz za razem atakując bramkę Jezioraka i... od 5 minuty przegrywali 0:1. Gospodarze wyszli ze swojej połowy z kontratakiem. Piłkę otrzymał Piotr Skokowski, który oddał kapitalny strzał.

- Piłka wpadła pod poprzeczkę naszej bramki - stwierdził Andrzej Miziołek, kierownik Pelikana. - Podejrzewam, że ten zawodnik drugi raz takiego gola już nie zdobędzie. Nasz bramkarz był bez szans.

Pechowo stracona bramka nie załamała łowiczan. Przeciwnie. Pelikan dążył do wyrównania.

- Nasze akcje mogły się podobać. Niestety, jeszcze przed przerwą straciliśmy Łukasza Gołkę, który w odstępie sześciu minut ujrzał dwie żółte kartki. To był duży cios dla całego zespołu - mówi Robert Wilk. - Po zmianie stron nadal atakowaliśmy. Sytuacje do zdobycia gola mieli: Krzysztof Brodecki, Robert Łakomy oraz Olaf
Okoński, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Szkoda, bo gdybyśmy strzelili gola na 1:1 to pewnie tego meczu byśmy nie przegrali.
A tak, już w doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli drugą bramkę ustalając wynik na 2:0.

- Podziękowałem po meczu piłkarzom za walkę. Pozostaje nam tylko cieszyć się z dobrej gry i w następnym meczu poprawić skuteczność - zakończył podsumowanie Robert Wilk.

Dalszą część przeczytasz na następnej stronie.

Dobrą partię w Iławie rozegrał Michał Pytkowski. Nowy bramkarz Pelikana w kilku sytuacjach pokazał, że piłkarski fach zna bardzo dobrze. W zgodnej opinii obu zespołów antybohaterem spotkania był natomiast sędzia, który pokazał w sumie aż jedenaście żółtych kartek. - Mecz wcale nie był brutalny - uważa Andrzej Miziołek.

Za tydzień Pelikan zagra na własnym stadionie z Motorem Lublin. W klubie są do nabycia karnety wstępu na rundę jesienną (96 zł). Zarząd Pelikana ustalił też ceny biletów. Bilet normalny będzie kosztował 12 zł. Bilet ulgowy 5 zł (kobiety oraz młodzież z gimnazjów). Z kolei za bilet rodzinny trzeba będzie zapłacić 10 zł (osoba dorosła plus dziecko do 12 roku życia).

Jeziorak Iława - Pelikan Łowicz 2:0 (1:0)

Gole: 1:0 - Piotr Skokowski (5'), 2:0 - Wojciech Figurski (90').

Składy drużyn:
Jeziorak Iława: Kręt - Imbiorowicz, Kowalski, Wietecha, Sedlewski - Skokowski (70, Kretow), Pietroń (73, Kowalczyk), Żaglewski (61, Figurski), Kuciński (82, Klein), - Sobociński, Kalkowski. Trener: Piotr Zajączkowski.

Pelikan: Pytkowski - Łakomy, Brodecki, Gołka, Żółtowski - Kowalczyk, Łochowski (63, Mitek), Grajek, Adamczyk - Solecki (58, Okoński), Kosiorek (55, Pomianowski). Trener: Robert Wilk.

Kartki czerwone: Łukasz Gołka (37. min., po drugiej żółtej).
Kartki źółte: Imbiorowicz, Wietecha, Sedlewski, Kuciński, Sobociński, Figurski (Jeziorak) oraz Brodecki, Gołka, Kowalczyk, Pomianowski (Pelikan).
Sędzia: Tomasz Tobiański (Gdańsk).