Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Pelikan Łowicz pokonał III-ligową Wartę Sieradz. W piątek łowiczanie ruszają po ligowe punkty

Tomasz Imiński
Przeciętnie wypadła próba generalna Pelikana przed startem rundy wiosennej piłkarskiej II ligi. Łowiczanie pokonali co prawda 3:2 trzecioligową Wartę Sieradz, jednak styl w jakim to osiągnęli, pozostawia wiele do życzenia. Nic więc dziwnego, że po meczu bardziej zadowolony był trener... przegranych.

- Myślę że do 60 minuty graliśmy dobrze. Prowadziliśmy 2:0 i stworzyliśmy sobie kilka dobrych okazji - mówi trener Marek Przybył. - Natomiast druga połowa, a w szczególności jej końcówka, gdy na boisko weszli zmiennicy, była już słaba.

W zupełnie innym nastroju był natomiast Robert Wilk, trener Pelikana Łowicz. - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo słaba. Wyszliśmy na boisko bez koncentracji i myśleliśmy chyba, że przeciwnik położy się przed nami. Tymczasem zespół z Sieradza zagrał agresywnie i ambitnie, a my nie potrafiliśmy się temu przeciwstawić - stwierdził łowicki szkoleniowiec. - W drugiej połowie widać było, że przygotowanie kondycyjne jest w miarę dobre. Od 70 minuty dominowaliśmy już na boisku, a potwierdzają to bramki strzelone przez Olafa Okońskiego i Mariusza Soleckiego.

W sobotnim meczu zabrakło Michała Gamli i Krzysztofa Brodeckiego, którzy mają drobne urazy. - Nie chcieliśmy ryzykować. Obaj gracze będą gotowi na ligowy mecz z Resovią - stwierdził łowicki szkoleniowiec. - Z kolei Taras Maksymow i Michał Żółtowski wrócili do gry po przerwie związanej z kontuzjami.
W sobotę nie zagrał też bramkarz Krzysztof Stodoła. On też ma być gotowy do walki w Rzeszowie.

Warta pokazała się w ostatnim sparingu z dobrej strony. Zespół z Sieradza czeka trudna wiosna i walka o utrzymanie się w III lidze.

KS Pelikan Łowicz - Warta Sieradz 3:2 (0:1)

Gole: Olaf Okoński (72') Olaf Okoński (74'), Mariusz Solecki (80', karny) - Dawid Przezak (5'), Łukasz Grabowski (52').
Mecz rozegrano w Sierakowicach.

Pelikan: Mariusz Jędrzejewski - Taras Maksymow (46, Patryk Pomianowski), Łukasz Gołka, Robert Łakomy, Michał Żółtowski (46, Michał Adamczyk) - Radosław Domińczak (83, Konrad Grenda), 4. Kamil Koza (46, Olaf Okoński), 18. Michał Łochowski (55, Kamil Szymajda), 11. Maciej Wyszogrodzki (65, Adrian Krzemiński) - Mariusz Solecki, Konrad Kowalczyk (58, Damian Kosiorek).

Warta: Dawid Wnuk - Jakub Grodzki, Mykoła Dremluk, Łukasz Markiewicz, Rafał Swędrowski - Kacper Jezierski, Piotr Kobierski, Paweł Sobczak, Oktawian Maliszewski, Marko Matić - Dawid Przezak oraz Łukasz Grabowski, Mateusz Kozłowski, Damian Kaczmarek, Michał Polczyk.