Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Otworzono długo wyczekiwany przez mieszkańców wiadukt w Łowiczu. Ułatwi on komunikację

Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska
W piątek, 17 marca, oddano do użytku wiadukt w Łowiczu. To pierwsza tego typu konstrukcja nad torami mieście. Mieszkańcy czekali na nią 50 lat.

Wiadukt w Łowiczu oficjalnie otwarty

Punktualnie w południe odbyło się oficjalne otwarci łowickiego wiaduktu. Do Łowicza przyjechali parlamentarzyści, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi oraz samorządowcy lokalni.

- Jesteśmy w miejscu kluczowym. Linia E62 to linia kolejowa, która łączy Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym. Jest linią bardzo ważną, a eliminowanie na takiej linii miejsc niebezpiecznych jakim jest przejazd kolejowy jest bardzo ważne - mówił podczas uroczystości Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Mieszkańcy czekali na tę inwestycję dziesiątki lat

- Mieszkam w Łowiczu od 50 lat i tyle właśnie czekałem na ten moment. W końcu będzie łatwiejszy dojazd do centrum miasta od strony Zatorza, nie będzie korków i wypadków na przejeździe - mówił jeden z mieszkańców, który przyszedł na otwarcie.

Łowiczanie, którzy tłumnie przybyli na oficjalne otwarcie wiaduktu nie mogli się doczekać możliwości korzystania z inwestycji.

- Specjalnie wzięłam rower, żeby przejechać nową ścieżką rowerową - śmiała się jedna z łowiczanek. - Ja to już starsza jestem, ale dla młodych to będzie duże ułatwienie. Szczególnie dla tych co jeżdżą samochodami. Chociaż i dla rowerzystów będzie wygoda.

Kolejna z mieszkanek miasta mówiła o skróceniu czasu dojazdu do pracy.

- Mieszkam na Zatorzu, a pracuję w centrum. Teraz dojazd do pracy zajmował mi około 15 minut. Przez wiadukt dotrę o połowę szybciej. Zaoszczędzę i czas i paliwo - mówiła.

Nie mogło zabraknąć podziękowań

Burmistrz Łowicza, Krzysztof Jan Kaliński, przypomniał, że budowa wiaduktu napotykała na przeszkody. Przed rozpoczęciem inwestycji trzeba było przygotować teren oraz całą okoliczną infrastrukturę drogową.

- Miasto musiało wybudować drogi dojazdowe do wiaduktu oraz cztery ronda. Miasto wydało na ten cel ponad 46 milionów złotych - mówił Krzysztof Jan Kaliński.

Przypomnijmy, rozmowy dotyczące budowy wiaduktu rozpoczęły się już w roku 2011. Jednak inwestycja rozpoczęła się dopiero w 2016 roku.

- Budowa trwała siedem lat. To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców i mam nadzieję, że ułatwi ona życie łowiczan. Będzie też znacznie bezpieczniej - mówił podczas otwarcia marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber.

Otworzono długo wyczekiwany przez mieszkańców wiadukt w Łowi...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policyjny dron obserwował zachowania kierowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Otworzono długo wyczekiwany przez mieszkańców wiadukt w Łowiczu. Ułatwi on komunikację - Skierniewice Nasze Miasto

Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto