Ormianie i wspierający ich kierowcy zablokowali autostradę A2 pod Łowiczem

Redakcja
Policjanci interweniowali na zablokowanej autostradzie A2 w powiecie łowickim. Została ona zablokowana przez kilkadziesiąt pojazdów, których kierowcy i pasażerowie w ten sposób chcieli nagłośnić przyczyny konfliktu zbrojnego między Armenią a Azerbejdżanem o Górski Karabach (oficjalnie jest to część Azerbejdżanu, ale funkcjonuje jako niepodległe państwo zdominowane przez Ormian). Policja wylegitymowała 71 osób, w przypadku których skierowane zostaną wnioski do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia. Czytaj dalej na kolejnym slajdzie: kliknij strzałkę „w prawo", lub skorzystaj z niej na klawiaturze komputera. KWP w Łodzi
Policjanci interweniowali na zablokowanej autostradzie A2 w powiecie łowickim. Została ona zablokowana przez kilkadziesiąt pojazdów, których kierowcy i pasażerowie w ten sposób chcieli nagłośnić przyczyny konfliktu zbrojnego między Armenią a Azerbejdżanem o Górski Karabach (oficjalnie jest to część Azerbejdżanu, ale funkcjonuje jako niepodległe państwo zdominowane przez Ormian). Policja wylegitymowała 71 osób, w przypadku których skierowane zostaną wnioski do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia.

Ormianie i wspierający ich kierowcy zablokowali A2 pod Łowiczem.

Do blokady A2 doszło 31 października około godziny 19.30 na wysokości Dzierzgowa (gm. Nieborów) przed autostradowym węzłem Skierniewice. Funkcjonariusze łowickiej policji na miejscu zastali kilkadziesiąt samochodów, które zatrzymały się na dwóch pasach autostrady w kierunku Poznania. Spora grupa osób znajdowała się poza samochodami, część mimo obostrzeń sanitarnych nie miała zakrytych ust i nosa.

- Okazało się, że jest to międzynarodowa grupa zdominowana przez Ormian, która w taki sposób chciała zainteresować opinię publiczną konfliktem w Górskim Karabachu – informuje Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Po rozmowach z policjantami osoby te zostały nakłonione do zjechania na najbliższe miejsce obsługi podróżnych. Tam już po odblokowaniu autostrady funkcjonariusze wylegitymowali 71 osób i skontrolowali 25 pojazdów.

Wśród sprawców wykroczeń byli obywatele Polski, Białorusi, Rosji, Ukrainy i Armenii. Z uwagi na odmowę przyjęcia mandatów zostali poinformowani o skierowaniu wniosków do sądu za tamowanie ruchu, niestosowanie się do przepisów dotyczących poruszania się pieszych po autostradzie oraz za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych.

Podczas sobotniej akcji mundurowi zatrzymali Ormianina, który był poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego. W interwencji , która zakończyła się około północy, uczestniczyli policjanci z KPP w Łowiczu, KWP w Łodzi i łódzkiej prewencji.

- Na bieżąco organizowano objazdy a dodatkowo w porozumieniu z obsługą autostrady podjęto decyzję o otwarciu bramek technicznych aby umożliwić zjechanie innym kierującym, którzy utknęli w korku – dodaje przedstawicielka KWP w Łodzi.

Znamy nową listę obostrzeń

Wideo

Materiał oryginalny: Ormianie i wspierający ich kierowcy zablokowali autostradę A2 pod Łowiczem - Dziennik Łódzki

Dodaj ogłoszenie