Olimpia Elbląg - Pelikan Łowicz 1:1 na inaugurację II ligi

Dariusz Piekarczyk
W akcji Daniel Gołuch (od lewej) z Pelikana
W akcji Daniel Gołuch (od lewej) z Pelikana Fot. Dariusz Śmigielski
Sezon 2013/2014 rozpoczęły drużyny drugoligowe. Olimpia Elbląg - Pelikan Łowicz 1:1 na inaugurację II ligi wschodniej. Łowiczanie są jedyny zespołem naszego regionu w II lidze.

Olimpia Elbląg - Pelikan Łowicz 1:1

Faworytem meczu byli podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego. Tymczasem w 16 minucie to Olimpia zdobyła gola. Bramkarza gości pokonał Anton Kołosow. Pelikan wyrównał dopiero w 68 minucie po celnym trafieniu Nigeryjczyka Paschala Ekwueme, który przyszedł do Łowicza z Pogoni Siedlce. A więc Olimpia Elbląg - Pelikan Łowicz 1:1 na inaugurację II ligi.

Motor Lublin - Olimpia Zambrów (beniaminek) 1:1 (1:1),
Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki (mecz rozpoczął się o godz. 19).

Niedzielne mecze grupy wschodniej

W niedzielę (28 lipca) dokończenie pierwszej kolejki w grupie wschodniej.
Grają:
Znicz Pruszków - Stal Mielec (godz. 19),
Garbarnia Kraków - Radomiak (18).

Pelikan - Concordia Elbląg w drugiej kolejce

W najbliższą niedzielę (4 sierpnia) Pelikan Łowicz gra na swoim boisku z Concordią Elbląg. Początek meczu o godz. 11.15. Pelikan to zespół wymieniany w gronie faworytów do wywalczenia awansu do I ligi. Przypominamy, że w poprzednim sezonie Pelikan Łowicz zajął trzecie miejsce w grupie wschodniej II ligi.