Noc Muzeum w Walewicach [Program]

Rafał Klepczarek
Stadnina Koni Walewice
Stadnina Koni Walewice Rafał Klepczarek
Stadnina Koni Walewice w najbliższą sobotę , 20 maja zaprasza na Noc Muzeów. W programie sobotniej imprezy znajdą się pokazy grupy rekonstrukcyjnej oraz zwiedzanie walewickiego pałacu.

Noc Muzeów w Walewicach rozpocznie się o godzinie 13 pokazem grupy rekonstrukcji historycznej Towarzystwo Stanisławowskie.

- Dzięki jej członkom, którzy wystąpią w strojach wzorowanych na XVIII-wiecznych, będą mieli państwo możliwość zobaczyć jak wyglądała codzienność kilkaset lat temu – zachęca do przyjazdu do Walewic Aleksandra Szeląg, menedżer kompleksu pałacowego. - Na dziedzińcu przed pałacem zostaną zaprezentowane zwyczaje arystokracji podczas piknikowania. W tym czasie będziecie mogli państwo zaobserwować, jakie dworskie gry i zabawy były popularne w XVIII wieku oraz włączyć się do nich.

Z kolei o godzinie 16.30 w Sali Białej rozpocznie się prelekcja „Kłopoty z panem Walewskim”, którą poprowadzi dr Angela Sołtys z Muzeum Zamek Królewski. Będzie ona poświęcona postaci szambelana Anastazego Walewskiego, któremu rogi przyprawił sam Napoleon Bonaparte.

Pół godziny później na tarasie za pałacem rozpocznie się pokaz mody rodem z XVIII wieku. Natomiast od godziny 19 grupa rekonstrukcyjna będzie prezentowała się w parku oraz wnętrzach pałacowych. Pałac Marii Walewskiej będzie można zwiedzać bezpłatnie od godziny 16 aż do północy. Wejścia grup turystów planowane są o każdej pełnej godzinie.

"To co dał nam świat" - wspomnienie Krzysztofa Krawczyka

Wideo

Dodaj ogłoszenie