Noc Muzeów w Nieborowie [Program]

Rafał Klepczarek
Archiwum
Muzeum w Nieborowie i Arkadii oraz wójt Andrzej Werle zapraszają na Noc Muzeów 2017. W tym roku rozpocznie się ona w sobotę, 20 maja o godzinie 18 koncertem operowym na dziedzińcu przed wejściem do pałacu Radziwiłłów. Dla chętnym zagra stołeczna Orkiestra Kameralna Teatru Wielkiego Opery Narodowej i Warszawskiej Opery Kameralnej.

Półtorej godziny później organizatorzy nieborowskiej odsłony NM zapraszają do zwiedzania wnętrz pałacowych oraz ekspozycji majoliki. Ze względów bezpieczeństwa ekspozycji muzealnej zwiedzanie będzie możliwe wyłącznie dla grup 50 osobowych, które będą mogły wejść do pałacu w odstępach dwudziestominutowych.

W godz. 19.30 – 23 będzie można także zajrzeć do Starej Oranżerii. Od godz. 21 rozpocznie się inscenizacja nawiązująca do wydarzeń z lat 90. XVIII wieku. Wtedy to księżna Helena Radziwiłłowa drogą wodną sprowadziła z Drezna do Nieborowa dwieście drzewek pomarańczy. Zostały one umieszczone w dziś już nieistniejącej oranżerii.

Inscenizacja przeprowadzona zostanie nad kanałem nieborowskim, jak nazywany jest przypałacowy staw w kształcie litry „L”.

- W sobotę zaprezentujemy również XVIII–wieczne łóżko w Sypialni Wojewody – informuje Monika Antczak z Muzeum w Nieborowie i Arkadii. - Będzie to pierwsza przymiarka po pracach konserwatorskich. Ostateczny wygląd sypialni wraz z nowymi tkaninami okiennymi pokażemy we wrześniu.

"To co dał nam świat" - wspomnienie Krzysztofa Krawczyka

Wideo

Dodaj ogłoszenie