Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Muzeów 2019 w powiatowej placówce w Łowiczu [ZDJĘCIA]

Redakcja
Muzeum w Łowiczu, Starostwo Powiatowe w Łowiczu, Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Łowiczu oraz Łowicki Ośrodek Kultury zapraszają na Noc Muzeów 2019.

Odbywa się ona w sobotę (18 maja) w godz. 17-24.

PROGRAM

Rozstrzygnięcie konkursu „Muzealne Spotkania z Fotografią” / Dziedziniec, godz. 17.00.

Dla pasjonatów historii:

Wystawa „Łowiczanie w walce o niepodległość” w siedzibie Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Łowiczu (ze zbiorów Archiwum, Muzeum w Łowiczu i osób prywatnych). Liczba miejsc ograniczona, odbiór wejściówek w Archiwum do 17 maja 2019 r. / Wejście przez kaplicę, godz. 17.00 – 19.00

Dla dociekliwych:

„Historyczny miszmasz…” – gra muzealna / I piętro, godz. 17.30 – 21.00
Czy znają Państwo dobrze wystawę historyczną Muzeum w Łowiczu? Pora się przekonać! Zachęcamy do udziału w grze tropem łowickich eksponatów.

Dla chodzących późno spać:

Zwiedzanie ekspozycji historycznej i etnograficznej z przewodnikiem PTTK/ I i II piętro, godz. 20.00, 21.30, Historia Łowicza i Księstwa Łowickiego w pigułce. Ciekawostki z przeszłości miasta i regionu, interesujące biografie wybitnych mieszkańców ubarwione anegdotami oraz opowieść o sztuce ludowej.

Dla rodzin:

„Księżacka primabalerina” – warsztaty plastyczne / II piętro, godz. 18.00 – 21.00
Łowiczanka może być baletnicą. Zachęcamy młodszych i starszych do wykonania papierowej postaci primabaleriny w regionalnej sukni.

Dla wielbicieli malarstwa:

„Podróż. Malarstwo Aldony Zając” – wernisaż wystawy / parter, godz. 19.00
Zacytujmy słowa artystki opisującej ekspozycję: „Wystawa jest zbiorem około 30 obrazów powstałych w ostatnich czterech latach. Są to opowieści o tym, co jest w życiu fascynujące – jego nieprzewidywalności. Poznawanie ciągle czegoś nowego, tego co się przydarza. Stałe są jedynie ziemia, niebo, powietrze, przestrzeń i światło. STAŁE ? Przecież ciągle inne!”.

Dla melomanów:

„Od klasyki do szwedzkiej muzyki ludowej” – koncert w wykonaniu „Choir of Joy” ze Szwecji / Kaplica barokowa, godz. 20.30. Gratka dla miłośników muzyki chóralnej. Bogaty repertuar utworów kompozytorów klasycznych, połączonych ze skandynawską muzyką tradycyjną. Muzyka w sam raz na ukoronowanie nastrojowego, muzealnego wieczoru.

Dla sympatyków muzyki i malarstwa:

Wystawa „Pejzaż mazowiecki w muzyce polskiej. Malarstwo Marii Wollenberg-Kluza / I piętro, godz. 17.00 – 22.00 Zachęcamy do obejrzenia obrazów inspirowanych muzyką Fryderyka Chopina oraz m.in. Mieczysława Karłowicza, Zygmunta Noskowskiego, Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego. Piękno krajobrazu inspirowanego muzyką mistrzów.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

W tym roku z powodu prac związanych z remontem budynku przy baszcie gen. Klickiego w Łowiczu nie będzie tam imprezy z okazji Nocy Muzeów 2019.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto