Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nauczyciele i szkoły z Łowicza i powiatu łowickiego nagrodzeni na Gali Plebiscytu Edukacyjnego. ZDJĘCIA

Łukasz Saptura
Łukasz Saptura
W poniedziałkowe popołudnie (27 lutego) najlepsi nauczyciele, a także przedstawiciele przedszkoli i szkół z województwa łódzkiego odebrali wyróżnienia podczas uroczystej Gali Plebiscytu Edukacyjnego. Którzy spośród nauczycieli z Łowicza i powiatu łowickiego zostali nagrodzeni?

Nauczyciele i szkoły z Łowicza i powiatu nagrodzeni na Gali Plebiscytu Edukacyjnego

W poniedziałkowe popołudnie najlepsi nauczyciele, a także przedstawiciele przedszkoli i szkół z województwa łódzkiego odebrali wyróżnienia podczas uroczystej Gali Plebiscytu Edukacyjnego. Byli wśród nich także przedstawiciele naszego powiatu.

W powiecie łowickim w kategorii „Nauczyciel Przedszkola” pierwsze miejsce zdobyła Barbara Dankiewicz pracująca w Przedszkolu numer 5 z Oddziałami Integracyjnymi „Jaś i Małgosia” w Łowiczu:

- Dla mnie to było ogromne zaskoczenie. Nominowali mnie sami rodzice, więc dla mnie to podwójna radość, że to wyróżnienie przyszło z ich strony. Następnego dnia od odebrania nagrody otrzymałam od nich bukiet kwiatów – mówi zwyciężczyni w tej kategorii. - Do teraz rozpiera mnie duma i radość. Zawód nauczyciela daje mi dużą satysfakcję. Ważne dla mnie jest to, że robię to co kocham, czyli pracuję z dziećmi. Cieszę się, kiedy zdobywają nowe umiejętności, kiedy się uśmiechają. Nawet kiedy hałasują, sprawiają mi tym radość.

Najlepszym nauczycielem w kategorii klas 0-III okazała się Iwona Ciszewska ucząca w Szkole Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Kieronozi. Zarówno dyrekcja szkoły, jak i zwyciężczyni byli zaskoczenie już samą nominacją. Jak podkreśla dyrektor podstawówki, Marek Radaszkiewicz Iwona Cieszewska jest bardzo dobrą nauczycielką, kreatywną, życzliwą wobec dzieci oraz posiada duże doświadczenie zawodowe.

W kategorii klas IV-VIII zwyciężyła Małgorzata Nodzak ucząca w Szkole Podstawowej numer 1 w Łowiczu, wychowania fizycznego, edukacji dla bezpieczeństwa oraz etyki. Na temat jej pracy mówi dyrektor tej łowickiej podstawówki, Teresa Sokalska- Lebioda:

- Małgorzata Nodzak ma bardzo duże doświadczenie w pracy edukacyjnej. Jest otwarta na uczniów, czujna na problemy dzieci, pomaga w ich rozwiązywaniu. Ma z uczniami bardzo dobre relacje i kontakt. Jest nauczycielką zaangażowaną. Takim dobrym duchem. To są cechy charakteryzujące dobrego nauczyciela i właśnie za nie została nominowana do plebiscytu edukacyjnego.

Wśród nauczycieli pracujących w szkołach średnich bezkonkurencyjny okazał się Błażej Kuras. Zwycięzca w tej kategorii uczy przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych numer 4 imienia Władysława Grabskiego w Łowiczu.

Wśród przedszkoli bezkonkurencyjne okazało się Przedszkole Integracyjne numer 6 „Pod Świerkami” w Łowiczu. Natomiast najlepszą szkołą w plebiscycie okazała się Szkoła Podstawowa imienia Bronisława Drzewieckiego w Kalenicach.

Nauczyciele i szkoły z Łowicza i powiatu łowickiego nagrodze...

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto