Na obrzeżach Łowicza powiększa się dzikie wysypisko śmieci [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek
Marek Boroski przy hałdzie piachu blokującej przejazd. Warto podkreślić, że stan drogi jest tak fatalny, że poza ciężkim sprzętem żaden samochód od ul. Chełmońskiego nawet do niej nie dojedzie
Marek Boroski przy hałdzie piachu blokującej przejazd. Warto podkreślić, że stan drogi jest tak fatalny, że poza ciężkim sprzętem żaden samochód od ul. Chełmońskiego nawet do niej nie dojedzie Rafał Klepczarek
Marek Boroski, radny z Łowicza skarży się na dzikie wysypisko na obrzeżach miasta. Znajdująca się przy nim droga została częściowo zasypana, a częściowo rozjeżdżona przez ciężki sprzęt i jest nieprzejezdna.

Na obrzeżach Łowicza powiększa się dzikie wysypisko śmieci.

- Dziwi mnie polityka władzy wykonawczej w tym zakresie – mówi członek RM w Łowicz. – Na miejską działkę zwożone są odpady z miejskich inwestycji, a moim zdaniem powinno się nimi podnieść teren przy ul. Kaliskiej, zalewany po deszczach, a wykorzystywany przez wesołe miasteczko w Boże Ciało.

Mieszkańca Łowicza najbardziej bulwersuje jednak fakt, iż droga, z której korzysta w drodze do swojej leśnej pszczelarskiej pasieki zostaje rozjeżdżona przez ciężki sprzęt.

- Mam samochód terenowy, ale nawet nim nie dałem rady przebić się do pasieki – dodaje radny. – Dodatkowo ostatnio na tym ciągu komunikacyjnym pojawiła się hałda, która uniemożliwia przejazd, a warto zaznaczyć, że jest to też droga dojazdowa do pól rolnych.

Jak sprawdziliśmy, nawożona ziemią i gruzem działka w rejonie ul. Chełmońskiego faktycznie należy do miasta. Mimo zakazu wywozu odpadów tworzy się tam dzikie śmietnisko. Z naszych ustaleń wynika, że teren ten jest dawną cegielnią, która jest wyrównywana (kopano tam glinę).

Hałda piachu prawdopodobnie pojawiła się tam właśnie po to, aby zatrzymać napływ śmieci.

Inna sprawa ma się natomiast z prawem własności gruntowej drogi. Należy ona do gminy Łowicza. Wójt Andrzej Barylski zapewnia, że przyjrzy się sprawie i udrożni ruch na tym ciągu komunikacyjnym. Dzikim wysypiskiem śmieci zainteresują się natomiast miejscy urzędnicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie