Mundurowi z Łowicza biegali na Czajkach (Zdjęcia)

red
Uczestnicy zawodów
Uczestnicy zawodów Archiwum
Funkcjonariusze Zakładu Karnego, Państwowej Straży Pożarnej i policji wzięli udział w Terenowym Marszobiegu Służb Mundurowych z Łowicza. Wśród uczestników znalazł się Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim, a na co dzień strażak PSP w Łowiczu. Zawody sprawnościowe odbyły się na dawnym poligonie wojskowym w podłowickich Czajkach.

- W sobotnie przedpołudnie 18 kwietnia na linii startu stanęło 21 zawodników i zawodniczek reprezentujących służby mundurowe stacjonujące w Łowiczu – informuje Robert Stępniewski, oficer prasowy ZK w Łowiczu. - W sumie w zawodach wzięło udział 14. reprezentantów SW, 6. strażaków i tylko jedna reprezentantka policji. Kobiety miały do pokonania dystans 2 km, a mężczyźni rywalizowali na odcinkach 5 i 10 km.
W kategorii indywidualnej kobiet zwyciężyła Beata Cieśla z ZK przed Beatą Kołodziejską z KPP . W kategorii indywidualnej mężczyzn na dystansie 5 km pierwsze trzy miejsca zajęli strażacy: Dariusz Pabian, Jakub Wojda i Rafał Salamon. Na tym samym dystansie w kategorii M 35+ bezkonkurencyjni byli funkcjonariusze SW: Grzegorz Czajka, Gabriel Okraska i Robert Bilski. W biegu na 10 km w rywalizacji indywidualnej wygrał Zbigniew Bródka przed Piotrem Staniszewskim – obydwaj z PSP. W kategorii M 35 + na tym samym dystansie nie do pokonania byli funkcjonariusze ZK Łowicz: Wojciech Dróżka, Ernest Polit i Jacek Brzeziński.