Mundurowi sprawdzali się na dawnym poligonie

Rafał Klepczarek
Łukasz Zagawa, zwycięzca II WWŁSM
Łukasz Zagawa, zwycięzca II WWŁSM Archiwum
Na dawnym poligonie wojskowym w łowickich Czajkach odbył się II Wiosenny Wielobój Łowickich Służb Mundurowych. W zawodach wzięło udział 25 funkcjonariuszy policji, służby więziennej oraz przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej.

Zawody składały się z biegu na dystansie 2 km i kilku dodatkowych konkurencji, które zawodnicy musieli dodatkowo wykonywać na trasie. W klasyfikacji ogólnej zwyciężył Łukasz Zagawa (PSP), drugi był Marek Guzek (PSP), a trzeci Ernest Polit (SW).
W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli (miejsca w kolejności 1-3): M 20-29 - Łukasz Zagawa (PSP), Marek Guzek (PSP), Paweł Wróblewski (SW), M 30-39 - Ernest Polit (SW), Grzegorz Czajka (SW), Rafał Salamon (PSP), M 40-49 - Marek Feliga, Marek Pawlak, Ryszard Bugaj (wszyscy są pracownikami łowickiego więzienia), M 50+ - Mirosław Kosiorek (SW).
W kategorii kobiet wzięła udział tylko jedna funkcjonariuszka łowickiej SW - Beata Cieślak. W klasyfikacji drużynowej o puchar dyrektora Zakładu Karnego w Łowiczu zwyciężyła Państwowa Straż Pożarna, przed Służbą Więzienną i policją. Pierwsza trójka w każdej kategorii wiekowej otrzymała pamiątkowy puchar, a każdy z uczestników dodatkowo tzw. zestaw startowy m.in. koszulkę z okolicznościowym nadrukiem.
Zawody przeprowadzono także w kategorii VIP, w której zwyciężył bryg. Jacek Szeligowski, szef łowickiej komendy PSP, drugi był mł. insp. Andrzej Rokicki, zastępca komendanta KPP w Łowiczu, a trzeci wicedyrektor więzienia ppłk Sławomir Witkowski.