"Moja woda" - można dostać pieniądze na instalacje do zagospodarowani deszczówki. Ruszył nabów wniosków ZDJĘCIA

red.
Ruszył program "Moja woda", dzięki któremu można dostać nawet 5 tys. zł dofinansowania na instalacje służące do zagospodarowania deszczówki i wód roztopowych. Chętni mogą składać wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

"Moja woda" - kto może skorzystać?

Z programu mogą skorzystać właściciele nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny z kompletnym systemem orynnowania dachu.

Co zrobić, by uzyskać dofinansowanie?

 • Założyć konto w portalu beneficjenta na stronie https://portal.wfosigw.lodz.pl/ (nie dotyczy podmiotów posiadających już konto w portalu beneficjenta). Po aktywacji konta będzie można się zalogować i korzystać z portalu.

 • Pobrać, a następnie wypełnić aktywny formularz PDF wniosku o dofinansowanie dostępny poprzez menu po lewej stronie

 • W celu wypełnienia wniosku proszę zapisać go na dysku komputera. Otwarcie wniosku bezpośrednio w przeglądarce nie jest możliwe.
  Po zakończeniu wypełniania należy sprawdzić poprawność wpisanych danych.

 • Wysłać wypełniony formularz wniosku do Funduszu za pomocą „SKRZYNKI PODAWCZEJ – PDF”– dostępnej w portalu beneficjenta.

 • Wydrukować wypełniony formularz wniosku, podpisać i dostarczyć wraz z dokumentami wymienionymi w spisie wymaganych załączników pod adres: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi,

  ul. Dubois 118, 93-465 Łódź

WFOŚIGW informuje, że:

dostarczone (w wersji elektronicznej oraz papierowej) formularze wniosków muszą być identycznie i posiadać taką samą sumę kontrolną umieszczoną na dokumencie.

Ocenie będą podlegać tylko te wnioski, które wpłynęły w terminie naboru, zostały zarejestrowane w Funduszu w formie elektronicznej (aktywny PDF) i została złożona ich podpisana papierowa wersja (z tożsamą sumą kontrolną

).

Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu do Funduszu papierowej formy wniosku.

Program realizowany będzie w latach 2020 – 2024, nabór wniosków ma charakter ciągły
w okresie od 1 lipca 2020 r. do 31 maja 2024 r. lub do czasu wyczerpania środków
przeznaczonych na realizację Programu Priorytetowego „Moja Woda”.

Ile jest pieniądzy na program, "Moja woda"?

Budżet programu to 100 mln zł, a wsparcie finansowe będzie realizowane w postaci dotacji (refundacji kosztów). Dofinansowanie sięgać będzie do 80 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, ale nie więcej niż 5 tys. zł.

Resort klimatu tłumaczy, że wsparcie w programie przewidziano na zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości.

Refundowany będzie:

 • zakup przewodów odprowadzających wody opadowe zebrane z rynien do zbiornika nadziemnego, podziemnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej

,

 • kupno podziemnych lub nadziemnych zbiorników retencyjnych podziemny lub nadziemny; instalacji rozsączajacych oraz elementów do nawadniania.

;

 • Dofinansowanie przysługiwać będzie też w przypadku budowy oczka wodnego

.

Trzecia fala - ważne zmiany

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie