Marki regionalne "Łowickie" 2020 zostały wręczone [ZDJĘCIA]

Redakcja
Laureaci tegorocznej edycji marek "Łowickie"
Laureaci tegorocznej edycji marek "Łowickie" Rafał Klepczarek
Magdalena Kasiborska, Miss Polski 2019 wraz z przedstawicielami władz powiatu w piątek (31 stycznia) wręczyła nagrody dedykowane firmom, instytucjom oraz osobom prywatnym, które swoją działalnością promującym region łowicki w kraju i za granicą. Super Marka „Łowickie” w tym roku trafiła do Eli Piorun, pochodzącej spod Łowicza znanej projektantki mody.

Podczas piątkowej gali w Muzeum w Łowiczu Markami Regionalnymi „Łowickie” docenieni zostali natomiast następujący nominaci: Jadwiga Dębska, prowadząca w Łowiczu pracownię ceramiczną DeJa, Krzysztof Miklas, znany dziennikarz i komentarz sportowy oraz Marcin Tyber Tybuś, artysta tworzący znakomite murale.

Ela Piorun to marka, która w ostatnim czasie swą renomę w świecie kreowania mody zarówno na rynku krajowym, jak i poza granicami Polski. To co wyróżnia jej projekty, to wysokiej jakości tkaniny sprowadzane z Włoch i Francji, a także naturalne tkaniny od renomowanych polskich producentów.

- „Przywiązanie do ziemi łowickiej motywuje ją do tworzenia wyrobów, nawiązujących kolorystyką do wzorów z naszego regionu – tak o Ewie Dębskiej napisali natomiast organizatorzy powiatowej gali. – „Lalki, aniołki i kafle są wspaniałą pamiątką z tego miejsca. Każda ceramika z pracowni DeJa sygnowana jest informacją „Oryginalny produkt łowicki”. Ten zapis to gwarancja szerokiej i rozpoznawalnej promocji regionu.

Przyznanie Marki Regionalnej „Łowickie” mieszkającemu w Michałówku Krzysztofowi Miklasowi to wyraz uznania dla jego wieloletnich osiągnięć w Telewizji Polskiej. Z kolei pochodzącego z Łowicza Tybera doceniono za jego talent i artystyczny kunszt.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie