Marek Dziedziela zostanie dyrektorem DPS w Borówku pod Łowiczem

Redakcja
Marek Dziedziela zostanie dyrektorem DPS w Borówku pod Łowiczem
Marek Dziedziela zostanie dyrektorem DPS w Borówku pod Łowiczem Rafał Klepczarek
Marek Dziedziela od 1 października zostanie nowym dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Borówku. W Starostwie Powiatowym w Łowiczu o to stanowisko ubiegało się troje kandydatów.

Dziedziela jest wieloletnim dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu. W czwartek, 19 września zdobył najwięcej głosów komisji konkursowej kierowanej przez wicestarostę Piotra Malczyka.

Jego kandydaturę zatwierdził także Zarząd Powiatu Łowickiego, kierowany przez starostę Marcina Kosiorka i Dziedziela ma zostać powołany na dyrektorskie stanowisko z początkiem przyszłego miesiąca.

Dom Pomocy Społecznej w Borówku w gminie Bielawy opiekuje się 130 osobami, z których większość jest przewlekle chora umysłowo. Przez lata powiatowym ośrodkiem kierował Władysław Grzywacz, który odszedł na emeryturę.

O schedę po nim oprócz Dziedzieli ubiegały się dwie panie: Agnieszka Brynkiewicz, kierownik działu terapeutyczno-opiekuńczego DPS w Borówku oraz inna kobieta, która zastrzegła podanie swojego nazwiska. Wystąpiliśmy oficjalnie do władz powiatu o jego ujawnienie.

Marek Dziedziela pięć lat temu był kandydatem z ramienia PiS na wójta gminy Bielawy. Więcej na ten temat tutaj. O mieszkańcu Piotrowic zrobiło się głośno wśród miejskich radnych z Łowicza, gdy trzy lata temu w podległej mu placówce zatrudnił małżonkę. Więcej na ten temat tutaj.

Pandemiczna matura. Uczniowie czują strach

Wideo

Dodaj ogłoszenie