Malwina Ciesielska z Łowicza wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu w Łodzi [ZDJĘCIA]

Redakcja
Malwina Ciesielska z Łowicza Karolina Peek
Malwina Ciesielska z Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki”, działającego przy Łowickim Ośrodku Kultury, zdobyła I miejsce na VI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Kolędujemy razem” w Łodzi. Wśród zwycięzców znaleźli się też reprezentanci innych miast w Łódzkiem.

Gala finałowa przeglądu kolęd i pastorałek odbyła się 31 stycznia tego roku w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

- Organizatorzy festiwalu – Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego – byli pod ogromnym wrażeniem, z jakim zainteresowaniem spotkała się kolejna edycja konkursu - informuje menadżer konkursu Joanna Borowska-Kośka. - W eliminacjach wzięło udział ponad 600 uczniów z przeszło 100 szkół i placówek z całej Polski.

Malwina była najlepsza w kategorii solistów z klas 4-8 szkół podstawowych. Do konkursu zdolna łowiczanka została przygotowana przez Ewę Smerecką.

W czasie uroczystej gali nagrodzono następujących uczestników:

Grand Prix 2020

Zespół Fantazja ze Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej Fart w Bielawie
opiekun – Anna Lutz

Soliści klasy 1–3 SP

I miejsce – Lena Klembalska z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie
II miejsce – Elżbieta Cosgrave ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach
opiekun – Ewa Szubert
III miejsce – Jakub Dzwonkowski ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. ks. Jana Twardowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
opiekun – Renata Żarek
III miejsce – Kinga Rataj ze Szkoły Podstawowej im. Górnośląskich Noblistów w Katowicach
opieka – Anna Rataj, Irmina Barczewska-Garus

Soliści klasy 4–8 SP

I miejsce – Malwina Ciesielska z Łowickiego Ośrodka Kultury
opiekun – Ewa Smeradzka
II miejsce – Aleksander Klembalski z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie
opiekun – Katarzyna Klembalska
II miejsce – Oliwia Dzido z Łukowskiego Ośrodka Kultury
opiekun – Monika Sołtyszewska-Leśkiewicz
II miejsce – Jagoda Rataj ze Szkoły Podstawowej im. Górnośląskich Noblistów w Katowicach
opieka – Anna Rataj, Irmina Barczewska-Garus
III miejsce – Nela Zawadzka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
opiekun – Joanna Zawadzka
III miejsce – Antoni Marzec ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie
opiekun – Agnieszka Sroka-Świstak

Soliści szkół średnich

I miejsce – Karolina Adamczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim
opiekun – Bożena Komorowska
I miejsce – Agata Daniłowicz z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Białymstoku
opiekun – Marcin Ozga
II miejsce – Agata Radek z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim
opiekun – Renata Banacka-Walczak
II miejsce – Weronika Mrozowicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Żychlinie
opiekun – Agnieszka Wawrzyniak
II miejsce – Wiktoria Bień z Młodzieżowego Domu Kultury w Ozorkowie
opiekun – Kamil Mucha
II miejsce – Damian Śliwiński z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
opiekun – Bogusława Śliwińska
III miejsce – Anna Kubiak z Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasze Dzieci” z Krasnego
opiekun – Beata Płoska-Berg
III miejsce – Aleksandra Kędzia z XXV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Łodzi
opiekun – Joanna Duszeńko-Kędzia

Zespoły wokalne klasy 1–3

II miejsce – zespół Szafa gra ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łodzi
opieka – Katarzyna Gronkiewicz, Krzysztof Słomczyński
III miejsce – zespół Kolorowe nutki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bedoniu
opiekun – Elżbieta Sobczyńska

Zespoły wokalne klasy 4–8

I miejsce – zespół Fama z FART. Studio Piosenki i Tańca w Bielawie
opiekun – Anna Lutz
II miejsce – zespół Tuzinki ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mariana Batki z Łodzi
opiekun – Izabela Muszyńska
III miejsce – zespół Humorki z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim
opiekun – Małgorzata Domaradzka
III miejsce – zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej 205 w Łodzi
opiekun – Ewa Kryszczuk

Zespoły wokalne szkół licealnych

I miejsce – zespół A’VISTA z Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie
opiekun – Andrzej Graliński

Chóry SP klasy 4–8

I miejsce – chór ze Szkoły Podstawowej nr 34 im. Wisławy Szymborskiej w Łodzi
opiekun – Izabela Muszyńska
II miejsce – chór ze Szkoły Podstawowej nr 190 im. J. Iwaszkiewicza w Łodzi
opiekun – Wiesława Najgebauer
III miejsce – chór ze Szkoły Podstawowej nr 204 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Łodzi
opiekun – Iwona Pietrzak
III miejsce – chór ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu
opiekun – Małgorzata Ciechańska

Chóry licealne

II miejsce – chór z XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Łodzi
opiekun – Joanna Wiszniewska
III miejsce – Zgierski Chór Młodzieżowy
opiekun – Małgorzata Ciechańska

Wyróżnieni soliści oraz zespoły

Zespół wokalny Szkoły Podstawowej w Starych Skoszewach im. Władysława Jagiełły
Zespół wokalny Groszki z Miejskiego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim
Emilia Szcześniak z Łukowskiego Ośrodka Kultury
Maja Belina z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janisławicach
Maja Banachowska z Żychlińskiego Domu Kultury
Weronika Nockowska ze Szkoły Podstawowej w Słupi
Maja Kasprzak z Zespołu Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
Patrycja Lamparska ze Szkoły Podstawowej nr 142 im. Zawiszy Czarnego w Łodzi
Zespół Śpiewające Nutki z Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi
Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 204 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Łodzi
Lena Lesiak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bedoniu
Julia Walaszczyk z IV Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Częstochowie
Zespół wokalny z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Łodzi
Chór ze Szkoły Podstawowej nr 202 im. Jana Pawła II w Łodzi
Gabriela Zweigert ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie
Pola Zdrzynicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Łodzi
Weronika Wapniewska z Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole
Vanessa Siwy z Krapkowickiego Domu Kultury
Sara Kasprzak z I Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie
Marcelina Litwin ze Szkoły Podstawowej nr 260 im. Jana Matejki w Warszawie
Hanna Józefowicz z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zduńskiej Woli
Norbert Kuświk z Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli
Zuzanna Urbanik z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu
Iga Sieja ze Szkoły Muzycznej Talent w Kłobucku
Kacper Przybylski ze Szkoły Podstawowej nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie.

Zdjęcia: Karolina Peek

Menedżer sportowy - zbawienie czy zło konieczne?

Wideo

Dodaj ogłoszenie