ŁSM zaprezentowała koncepcję nowych budynków na Bratkowicach [Wizualizacje]

Redakcja
ŁSM zaprezentowała koncepcję nowych budynków na Bratkowicach ŁSM
Władze Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprezentowały wizualizację i wstępną koncepcję dwóch nowych budynków wielorodzinnych, które mają powstać na osiedlu Bratkowice.

ŁSM zaprezentowała koncepcję nowych budynków na Bratkowicach.

Będzie to pięciokondygnacyjny blok, w którym znajdzie się 130 mieszkań i lokali użytkowych o powierzchni od 25 do 90 metrów.

Nowy budynek z czterema klatkami schodowymi i windami ma mieć podziemny parking dla 82 pojazdów oraz usytuowane wokół miejsca parkingowe.

Inwestycja ma zostać zlokalizowana na spółdzielczej działce, która mieści się przy skrzyżowaniu ul. Błogosławionej Lament i Bursztynowej w rejonie bloków o numerach 38 i 45.
Na tej samej działce władze największej spółdzielni mieszkaniowej w Łowiczu, którą kieruje prezes Mariusz Siewiera, planują również budowę 8 szeregowych dwukondygnacyjnych domków z płaskim dachem. W założeniu będzie to podobne rozwiązanie architektoniczne do tego, które zastosowała firma Wach, budując szeregowce wzdłuż ul. Szkolnej i Mickiewicza.

Inwestycyjne plany ŁSM szacowane są na grubo ponad 30 mln zł. Warto podkreślić, że budynki mają zostać wybudowane w systemie spółdzielczym, a więc po kosztach. Koszt budowy 1 mkw. szacowany jest między 4 a 4,5 tys. zł.

ŁSM dysponuje obecnie 123 budynkami mieszkalnymi, w których mieszka ponad 8 tysięcy lokatorów. Ostatni z nich został oddany do użytku 31 lipca 1997 roku na 40. rocznicę powstania ŁSM. Jest to blok nr 38 na osiedlu Bratkowice.

Szczepionka Johnson&Jonshon w Polsce wcześniej niż zakładano

Wideo

Materiał oryginalny: ŁSM zaprezentowała koncepcję nowych budynków na Bratkowicach [Wizualizacje] - Dziennik Łódzki

Dodaj ogłoszenie