Aneta Tarkowska, polonistka pracująca w Zespole Szkół Licealnych w Zdunach, została szefem tej szkoły. Zarząd Powiatu Łowickiego powierzył jej pełnienie obowiązków dyrektora ZSL do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pod koniec wakacji Sławomira Milczarek, która kierowała szkołą od 2008 roku podała się do dymisji. Dyrektorka nie chciała zdradzać powodów swej decyzji, ale nieoficjalnie mówiło się, że zaważył na niej słaby nabór. 
Przez długo czas nie udawało się nakłonić nikogo z grona pedagogicznego do wzięcia odpowiedzialności za szkołę, której przyszłość jest zagrożona. Nie dawały też nic konkursy ogłaszane przez starostwo.

– Szkołę chce ratować pani Tarkowska, której daliśmy miesiąc na to, aby przygotowała nam pomysły na promocję szkoły, bo jej dalszy los uzależniony jest od zbliżającego się naboru – mówi Zbigniew Kuczyński, członek Zarządu Powiatu Łowickiego.

A warto przypomnieć, że s Janusz Michalak nie kryje, że Zarząd Powiatu Łowickiego nie zgodzi się w tym roku w ZSL na tak nieliczne klasy pierwsze jak obecnie. W dwóch oddziałach uczy się tam zaledwie 34 uczniów.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lolek (gość)

ta pani przez male p podkreslam w ogole miedzy ludzmi nie powinna chodzic... masakra... polonistka a byki sadzi jak sie patrzy ehhe,nic dziwnego ze mlodziez potem nawet wypracowania napisac nie potrafi........naprawde dno totalne.... porazka

Miki (gość)

P. Tarkowska ? a jej kwalifikacje? Ta pani nie powinna żadnej lekcji prowadzić a tym bardziej szkoły !!!

łowiczak (gość)

17 osób w klasie to jest nieliczna??? panie wójcie dla nas państwo angielskie nawet dwa 5 osób ustanawia nauczyciela od angielskiego zatem...