Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa za wcześnie podniosła opłaty za odbiór śmieci

Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek
Uchwała Rady Miejskiej w Łowiczu w sprawie podniesienia opłat za obiór i zagospodarowanie odpadów uprawomocniła się 4 kwietnia. Burmistrz Krzysztof Kaliński zdecydował, że nowe stawki będą obowiązywać od 1 maja tego roku. Oznacza to, że Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie musiała dokonać korekty opłat czynszowych z tego tytułu.

Pod koniec lutego miejscy radni na wniosek burmistrza podnieśli miesięczny podatek śmieciowy z 10 zł na 15 zł od osoby za odbiór odpadów segregowanych i z 18 zł na 30 zł za zmieszane.

Władze Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej były pewne, że wyższe opłaty wejdą w życie jeszcze w kwietniu i podczas wiosennej regulacji czynszów wprowadził do niż nowe stawki podatkowe. Władze miasta postanowiły natomiast przesunąć termin wejścia w życie podwyżek, aby nie dzielić kwietnia w kontekście dwóch różnych stawek podatkowych.

- Wyższe opłaty za śmieci w kwietniu zostaną uznane jako nadpłata na kontach lokatorów i rozliczone przy najbliższej okazji – zapowiada Armand Ruta, prezes Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Oznacza to, że każdy lokator ŁSM będzie miał nadpłatę za kwiecień w wysokości 5 zł, gdyż spółdzielnia rozliczając się z miastem zadeklarowała selektywną zbiórkę odpadów.

Jakie są możliwości spłaty mikropożyczki? Ekspert radzi

Wideo

Dodaj ogłoszenie