Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje docieplać kolejne bloki. Znamy ich listę

Rafał Klepczarek
Armand Ruta, prezes ŁSM zapowiada, że teraz przyszedł czas na ponowne docieplenie bloków, które modernizowano przestarzałymi technologiami, niespełniającymi obecnie norm termicznych
Armand Ruta, prezes ŁSM zapowiada, że teraz przyszedł czas na ponowne docieplenie bloków, które modernizowano przestarzałymi technologiami, niespełniającymi obecnie norm termicznych Rafał Klepczarek
Władze Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej w ubiegłym roku zakończyły termomodernizację budynków, które nie miały docieplenia. Armand Ruta, prezes ŁSM zapowiada, że teraz przyszedł czas na ponowne docieplenie bloków, które modernizowano przestarzałymi technologiami, niespełniającymi obecnie norm termicznych.

Władze ŁSM przymierzają się więc w tym roku do ocieplenia dwóch ośmioklapkowych bloków nr 2 i 3 na os. Starzyńskiego oraz „szóstki” na os. Dąbrowskiego. Budynki te powstały jeszcze w latach 70. XX wieku.

Inwestycja szacowana na 2,3 mln zł obejmie także remont balkonów, schodów do drzwi wejściowych na klatki i wymianę obróbek blacharskich. Do tego dojdzie jeszcze usunięcie starych blach dociepleniowych oraz ich utylizacja.

W planach jest także renowacja elewacji nowocześnie ocieplonych budynków, które jednak wymagają odgrzybienia i odświeżenia. Wstępnie władze spółdzielni przymierzają się, aby tego typu renowacją objąć bloki: nr 1 na os. Reymonta, nr 6 na os. Bratkowice oraz nr 18 na os. Kostka.

Ostateczny plan remontowy Rada Nadzorcza ŁSM ustali pod koniec marca.

Jakie są możliwości spłaty mikropożyczki? Ekspert radzi

Wideo

Dodaj ogłoszenie