Łowicka policja zatrzymała dwóch włamywaczy oraz dwóch paserów [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek
Łowicka policja zatrzymała dwóch włamywaczy, którzy na początku tego roku okradli garaż na działce rekreacyjnej w gminie Bielawy. W ręce policjantów wpadało także dwóch współpracujących z nimi paserów. Wszyscy zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami powiatu zgierskiego.

Do przestępstwa doszło w styczniu tego roku. Sprawcy dostali się do wnętrza garażu, wyważając drzwi. Z jego wnętrza zabrali skuter, kosiarki oraz inne elektronarzędzia. Właściciel skradzionego mienia oszacował straty na prawie 7 tysięcy złotych.

- Analiza zabezpieczonych dowodów pozwoliła funkcjonariuszom wydziału kryminalnego na ustalenie osób związanych z tym przestępstwem - informuje Urszula Szymczak, rzecznik łowickiej policji. - W poniedziałek, 18 marca kryminalni zatrzymali w Łyszkowicach dwóch mężczyzn w wieku 36 i 39 lat, przewożących skradziony skuter w samochodzie marki Fiat. Przy młodszym z nich stróże prawa znaleźli dilerkę z amfetaminą.

Dalsze działania w tej sprawie doprowadziły śledczych do kolejnych dwóch osób, które przechowywały skradzione fanty, m.in. skradzioną kosiarkę. Są to mężczyźni w wieku 34 i 44 lat.

Cała czwórka jest dobrze znana policji. Włamywaczom grozi do 10 lat więzienia, a paserzy mogą trafić za kratki nawet na 5 lat. Prokuratura Rejonowa w Łowiczu 36-latka, 39-latka oraz 44-latka objęła dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju.

Policjantom udało się odzyskać większość skradzionego mienia.

Jesienny sojusznik Polaków. Dynia!

Wideo

Dodaj ogłoszenie