ŁKS Łódź skuteczny po kwarantannie. W Pucharze Polski pokonał trzecioligowca

Dariusz Piekarczyk
ŁKS wygrał w Janikowie
ŁKS wygrał w Janikowie Fot. PolskaPress
Mamy to! Lider I ligi ŁKS Łódź wywalczył w minioną sobotę awans do 1/8 Pucharu Polski pokonując w miniona sobotę trzecioligową Unię Janikowo 2:0 (2:0).

Dla drużyny trenera Wojciecha Stawowego był to pierwszy oficjalny mecz po trzytygodniowej przerwie, w trakcie której zespół został objęty kilkudniową kwarantanną, a sześciu jego piłkarzy zaraziło się koronawirusem i na razie szkoleniowiec nie może na nich liczyć. Mimo, że łodzianie mierzyli się z trzecioligowcem byliśmy ciekawi jak też wypadną, grając przecież w eksperymentalnym składzie. Jak się potem okazało, zmiennicy nie zawiedli. Kelechukwu Ebenezera Ibe-Torti strzelił gola, Kamil Dankowski zanotował asystę, Jakub Tosik nie unikał twardej walki, Carlos Moros Gracia też grał poprawnie, a bramkarz Dawid Arndt zachował czyste konto. Warto dodać, że debiuty w barwach łódzkiego klubu zaliczyli Daniela Celea oraz JowinaRadziński. Obaj pojawili się na boisku w drugiej połowie. Początkowe minuty sobotniego meczu w Janikowie były wyrównane i bez sytuacji bramkowych. Wraz z upływem czasu ŁKS osiągnął jednak przewagę, udokumentowana w 23 minucie gole. Antonio Dominguez znakomitym podaniem uruchomił Kelechukwu Ebenezera Ibe-Torti, który minął bramkarza gospodarzy, a następnie skierował piłkę do pustej bramki. Był to pierwszy gola tego piłkarza dla ŁKS w oficjalnym meczu. Kilka minut później pierwszoligowcy cieszyli się z drugiego gola. Tym razem Kamil Dankowski dośrodkował piłkę z prawego skrzydła, a do siatki skierował ją Samuel Corral. W samej końcówce pierwszej połowy przycisnęli gracze Unii. Najpierw jednak Bartosz Machaj, a chwilę później Przemysław Kędziora posłali piłkę nad poprzeczką. Potem Dawid Arndt wybił piłkę na rzut rożny, po strzale z rzutu wolnego Piotra Jakubowskiego. Po przerwie Piotr Gryszkiewicz mógł wpisać się szybko na listę strzelców, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Potem gra się wyrównała. Szansę na gola zmarnował Gracjan Goździk z Unii. Niecelnie uderzał też z dystansu Antonio Dominguez. Najlepsze okazje na gola zmarnowali jednak Przemysław Sajdak, posyłając piłkę obok słupka i wspomniany już Antonio Dominguez. W końcówce spotkania gospodarze co przycisnęli, lecz Dawid Arndt nie dał się zaskoczyć. ą

UNIA JANIKOWO - ŁKS ŁÓDŹ 0:2 (0:0)