ŁKS - Kotwica Kołobrzeg 85:74

Marek Kondraciuk
Filip Kenig (z piłką) schodzi już w tym sezonie z parkietu
Filip Kenig (z piłką) schodzi już w tym sezonie z parkietu fot. Krzysztof Szymczak
Każdy sukces młodej drużyny ŁKS jest tchnieniem optymizmu. Ełkaesiacy w niedzielę wygrali z Kotwicą Kołobrzeg 85:74. Piąte zwycięstwo w tym sezonie ŁKS nie zmieni sytuacji w tabeli. Do przerwy ŁKS przegrywał 38:44, a drugą połowę wygrał różnicą aż 17 oczek 47:30!

Gra była wyrównana i m.in. w walce podkoszowej remisowa (zbiórki 40-40, najwięcej z Jakub Dłuski 10 oraz Krzysztof Sulima i Michał Michalak po 9). Kluczem do zwycięstwa były rzuty za 3 punkty. W niedzielę obie drużyny oddały po 18 rzutów z dystansu, ale ŁKS trafił 9 razy, a Kotwica Kołobrzeg 2.

Po meczu najbardziej doświadczony zawodnik ŁKS Filip Kenig oświadczył, że to był jego ostatni występ w tym sezonie, bo nie może już godzić pracy zawodowej z uprawianiem sportu.

ŁKS - Kotwica Kołobrzeg 85:74 (22:26, 16:18, 20:10, 27:20)
ŁKS: Michał Michalak 19, Krzysztof Sulima 14, Paweł Malesa 14, Jarosław Zyskowski 9, Filip Kenig 9, Jakub Dłuski 8, Piotr Trepka 7, Bartłomiej Szczepaniak 5, Bartłomiej Bartoszewicz 0. Trener: Piotr Zych.
Kotwica: Demetrius Brown 21, Łukasz Wichniarz 20, Oded Brandwein 12, Darrell Harris 9, Łukasz Diduszko 6, Wojciech Złoty 4, Marko Djuric 2, Szymon Rduch, Michał Kwiatkowski 0. Trener: Tomasz Mrożek.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0