Księżak Łowicz najlepszą drużyną w II lidze w Łódzkiem

Tomasz Imiński
Koszykarze Księżaka Łowicz pewnie pokonali MKS Skierniewice 97:89 i zostali najlepszą drużyną II ligi w wewnętrznej klasyfikacji zespołów z naszego województwa.

Księżak zajmuje co prawda gorsze miejsce w tabeli II ligi od AZS WSGK Kutno, ale łowiczanie mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań. MKS Skierniewice wypada w tej klasyfikacji najsłabiej, bo przegrał oba mecze z Księżakiem i jedno spotkanie z AZS Kutno. W małych mistrzostwach województwa łódzkiego pozostało do rozegrania jeszcze jedno spotkanie derbowe. W ostatniej kolejce sezonu (10 kwietnia) skierniewiczanie zagrają u siebie z AZS Kutno.

Mecz Księżaka z MKS Skierniewice był najciekawszym wydarzeniem 19. kolejki spotkań II ligi. Niedzielny bój lepiej zaczęli skierniewiczanie, którzy pierwszą kwartę wygrali 25:19. Łowiczanie z minuty na minuty jednak się rozkręcali. Kibice byli świadkami emocjonującego pojedynku.

W 20 kolejce spotkań do Skierniewic przyjedzie wicelider ze Szczecina. Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się minimalnym zwycięstwem AZS (92:91). Koszykarze MKS Skierniewice zapowiadają rewanż. Księżak zagra za wyjeździe w sobotę, 27 lutego, z WKK Obiekty Wrocław.

Koszykarze MKS Skierniewice zagrają w sobotę, 27 lutego, z wiceliderem tabeli II ligi

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani