Kolejne akcje na rzecz ciężko chorej Marty Opach spod Łowicza

Rafał Klepczarek
Marta Opach dziękuje za wszelkie wsparcie
Marta Opach dziękuje za wszelkie wsparcie Archiwum
Około 100 osób pojawiło się w kinie Fenix Łowickiego Ośrodka Kultury na filmie "Faworyta". Podczas seansu zebrano 2,4 tys. zł na rzecz Marty Opach z podłowickiej Guźni. W tym tygodniu ŁOK daje kolejną szansę, aby wesprzeć ciężko chorą 41-latkę w walce z chorobą.

Pani Marta mieszka pod Łowiczem z mężem oraz dwojgiem dzieci w wieku 13 i 16 lat. Choroba zaatakowała ją gwałtownie 11 lutego tego roku. Trzy dni później w walentynki mieszkanka powiatu łowickiego oraz jej bliscy poznali lekarską diagnozę.
Medycy stwierdzili złośliwy nowotwór piersi typu HER2 Zapada na niego 18 proc. chorych na raka piersi.

Nadzieją na uratowanie życia pani Marty jest lek o nazwie Perjeta, nierefundowany w Polsce. 41-latka w najbliższych tygodniach musi wziąć 6 ampułek medykamentu, z których każda kosztuje ok. 11 tys. zł. Na jej konto w Fundacji Rycerze i Księżniczki 1 kwietnia trafiło niespełna 49 tys. zł, a potrzeba 110 tys. zł.

Łowicki Ośrodek Kultury w niedzielę (7 kwietnia) organizuje charytatywny maraton filmowy. Będzie się on składał z trzech filmów oraz dwóch wejść licytacyjnych.

O godz. 14.30 w kinie Fenix będzie można obejrzeć drugą część przygód misia Paddingtona. Na godz. 16.45 zaplanowano projekcję filmu "Robin Hood: Początek", a o godz. 19.05 "Boską Florence".

Cegiełki wstępu na pojedynczy seans w cenie 15 zł są do nabycia w kasie kina codziennie od godz.16 do 20.

Aby wesprzeć panią Martę, można także skorzystać z propozycji FrostTeam. Łowicka grupa organizuje w sobotę (6 kwietnia) spacer z kijkami - lub jak kto woli bez - z Łowicza do Ostrowa.

Start zaplanowano o godz. 12 w okolicy muszli koncertowej w parku nad Bzurą. Na mecie przewidziano zaś ognisko z kiełbaskami. Uczestnicy 10-kilometrowego marszu do Łowicza wrócą autokarem.

Wpisowe to od 20 zł lub więcej. Pieniądze będą wrzucane do specjalnej puszki, a następnie przekazane na rzecz walczącej ze śmiertelną chorobą mieszkanki powiatu łowickiego.

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie