III Łowicki Rajd Nocny PTTK (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek
Ponad 140 osób wzięło udział w sobotnim (18 czerwca) III Łowickim Rajdzie Nocnym PTTK. Podzielono je na 19 zespołów, z których każdemu udało się dotrzeć na metę usytuowaną w podłowickim Ostrowie.

- Drużyny wędrowały przez Łowicz specjalnie wytyczonymi ścieżkami tematycznymi: graffiti, pomników, kościołów i tablic – informuje Zdzisław Kryściak z PTTK w Łowiczu. - Związane z tym były różnorakie zadania. Uczestnicy rajdu musieli m. in. odnaleźć cztery pomniki w Łowiczu, zapoznać się z miejscowymi tablicami dotyczącymi historii miasta, znaleźć graffiti i poznać słowa, które czyta Księżak z graffiti za ratuszem.
Rajd odbywał się nie tylko w Łowiczu, ale także wiódł przez sąsiednie wsie. Rywalizacja polegała na pokonaniu określonej na mapie trasy, wykonaniu dodatkowych zadań, zrobienia zdjęć na trasie i uzupełnieniu hasła. Grupy miały za zadanie poruszać w określonym tempie, za wcześniejsze lub późniejsze dotarcie na punkt kontrolny lub niewykonanie zadań otrzymywały punkty karne.
Zwyciężyła drużyna Krzysztofa Markusa z Łowicza o nazwie Team Herbu Jelita. Jej członkowie otrzymali w nagrodę plecaki i torby turystyczne, zestawy promocyjne ufundowane przez gminę Łowicz, a także zaproszenie na słodki poczęstunek do restauracji „Powroty”
Nagrody przewidziano także dla najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu. Pierwszą z nich zdobyła Jolanta Urbanek z ekipy Gimnazjum nr 1 i Przyjaciele. Natomiast druga trafiła do dziesięcioletniego Bartosza Kwiatkowskiego z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi.
- Ponadto dodatkowe nagrody losowano wśród opiekunów grup oraz wszystkich uczestników rajdu – dodaje reprezentant PTTK. - Były to torby i plecaki turystyczne, bidony, zawieszki i portfele, kubki turystyczne, które zostały ufundowane dzięki wsparciu władz miasta oraz zestawy książek i gadżetów związanych z gminą Łowicz. W sumie rozlosowano ponad 50 upominków.
Imprezę zakończyło ognisko z kiełbaskami przy Domu Ludowym w Ostrowie. Jest on siedzibą Stowarzyszenia „Dolina Bobrówki”, którego członkowie także wsparli nocy rajd PTTK. Warto podkreślić, że wzięli w nim udział nie mieszkańcy powiatu łowickiego, ale również goście z Zamościa, Przasnysza, Łodzi, Zgierza, Ozorkowa, Pruszkowa, Skierniewic i Warszawy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Pirat drogowy w Lublinie

Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie