Grażyna Wołynik prosi wójtów o namiary na weekendowych urzędników

Rafał Klepczarek
Grażyna Wołynik chwali sobie współpracę z burmistrzem Krzysztofem Kalińskim
Grażyna Wołynik chwali sobie współpracę z burmistrzem Krzysztofem Kalińskim Rafał Klepczarek
Grażyna Wołynik, prezes Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt zwróciła się do wójtów z powiatu łowickiego o wskazanie ŁSPZ numeru telefonu osoby, która po godzinach pracy gminy i w dniach wolnych może podejmować decyzje dotyczące udzielenia pomocy zwierzętom.

- Zdarzają się sytuacje, w których potrzebna jest natychmiastowa pomoc weterynaryjna lub podjęcie decyzji o umieszczeniu zwierzęcia w schronisku w trybie pilnym, a nie mamy się do kogo zgłosić, bo gmina nie pracuje - mówi prezes Wołynik. - O wskazanie numeru telefonu prosimy tylko wójtów, gdyż współpraca w tym zakresie z władzami Łowicza jest już dawno unormowana.
Jak do tematu podchodzą włodarze gmin z powiatu łowickiego? Jarosław Kwiatkowski, wójt Zdun nie podjął jeszcze decyzji, jak odpowie miłośnikom zwierząt. - Mamy podpisaną umowę z lekarzem weterynarii, który w razie potrzeby kontaktuje się ze wskazanym przeze mnie urzędnikiem - dodaje szef zduńskiego samorządu gminnego.
Natomiast Adam Ruta, wójt Łyszkowic zapowiada, że przekaże ŁSPZ numer telefonu podwładnego, który z ramienia urzędu zajmuje się zwierzętami potrzebującymi pomocy.

Mniej wina w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie