Gospodynie z Klewkowa podczas Księżackiego Jadła 2019 wygrały konkurs na zupę ogórkową [ZDJĘCIA]

Redakcja
Główną nagrodę w konkursie na łowicką zupę ogórkową zdobyły gospodynie z Klewkowa
Główną nagrodę w konkursie na łowicką zupę ogórkową zdobyły gospodynie z Klewkowa Rafał Klepczarek
Dyskotekowy Weekend oraz rockowe Wilki były gwiazdami tegorocznej odsłony Księżackiego Jadła. Festiwal dobrej żywności odbył się w niedzielę (8 września) na Nowym Rynku w Łowiczu. Tradycyjne już imprezie patronowała redakcja „Dziennika Łódzkiego” i „Naszego Miasta”.

Gościem specjalnym Księżackiego Jadła był w tym roku Mariusz Szwed, finalista III edycji telewizyjnego programu „MasterChef”. Wziął on udział w jury oceniającym zupy ogórkowego zgłoszone do kulinarnego konkursu ogłoszonego przez burmistrza Krzysztofa Kalińskiego.

W kulinarnych zmaganiach wzięło udział 16 kół gospodyń wiejskich oraz jedno stowarzyszenie. Mariusz Szwed był, jako to określił, wybitnie zaskoczony ogórkową autorstwa gospodyń z Klewkowa pod Łowiczem. KGW w Klewkowie dzięki temu zdobyło główną nagrodę w wysokości 3 tys. zł.

Na drugim miejscu uplasowała się zupa przygotowana przez członkinie KGW w Chruślinie (gm. Bielawy), a na trzecim potrawa przygotowana przez KGW Zdunianki (gm. Zduny). W pierwszym wypadku nagroda wyniosła 2 tys. zł, a w drugim -1,5 tys. zł.

Komisja konkursowa postanowiła także wyróżnić zupy ogórkowe, które ugotowały gospodynie z Niedzielisk (gm. Kiernozia) oraz stowarzyszenie "Dać szanse" z Łowicza. KGW dostały po 500 zł.

Burmistrz Krzysztof Kaliński zdobył się na sympatyczny gest i wszystkie pozostałe KGW dostały nagrody pocieszenia w wysokości 350 zł każde.

Zabawę promującą zdrową żywność na scenie Księżackiego Jadła 2019 rozpoczęła dyskotekowa formacja Hit Boyz. Półtorej godziny później zaczął się pokaz kulinarny Mariusza Szweda, który przyrządził pierś kaczki i krewetki.

Po jego zakończeniu na scenie pojawił się grecki zespół Dimitris Zorbas, który nie tylko wspólnie zaśpiewał, ale także zatańczył z uczestnikami festiwalu zdrowej żywności.

Po rozstrzygnięciu konkursu kulinarnego na „Łowicką zupę ogórkową” zmarzniętą publiczność rozgrzał Radosław Liszewski z grupą Weekend. O godz. 20 na scenie Księżackiego Jadła pojawiła się gwiazda wieczoru – grupa Wilki z Robertem Gawlińskim na czele.

Podczas niedzielnej imprezy prowadzono zbiórkę na rzecz usunięcia skutków trąby powietrznej, która pod koniec sierpnia przeszła przez skansen wsi łowickiej w Maurzycach. Zorganizowała ją proburmistrzowska grupa Łączy Nas Łowicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak unikać informacyjnego przeładowania? Zobacz program 3 sposoby NA

Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie