GKS Bełchatów też potrafi zwyciężać

Dariusz Piekarczyk
GKS Bełchatów też potrafi zwyciężać Fot. GKS Bełchatów
Pierwszoligowcy z GKSBełchatów nie mogą wygrać meczu o punkty od siedmiu kolejek.

Za to drużyna U 19 wybornie rozpoczęła sezon w lidze makroregionalnej. Podopieczni trenera Adama Konstańczuka wygrali wyjazdowe spotkanie z warszawską Polonią 1:0 (0:0) po golu Bartłomieja Trzebońskiego. - W pierwszej połowie umiejętnie kontrolowaliśmy grę - mówi szkoleniowiec GKS. - W drugich 45 minutach widoczne było nasze zmęczenie oraz brak świeżości. Jednak patrząc na obraz gry w tej odsłonie, byliśmy dłużej przy piłce i prezentowaliśmy mądrzejszy futbol od rywala. Częściej wyprowadzaliśmy kontrataki, czego efektem była bramka. Wynik końcowy mógł być wyższy, lecz brakowało nam chwilami zimnej krwi i skuteczności.
W najbliższą sobotę (13 marca) GKS zmierzy się na swoim boisku z Widzewem Łódź (12). Tymczasem pierwszoligowcy przygotowują się do piątkowego meczu z liderem I ligi Bruk-Bet Termalika Nieciecza. Na boisko nie wyjdzie Dawid Flaszka, który musi pauzować za żółte kartki.Żaden z graczy nie narzeka na uraz.
I liga
20. kolejka. Piątek (12 marca): Bełchatów - Bruk-Bet Termalika Nieciecza (godz. 17.40, wynik z rundy jesiennej 0:2). Sobota (13 marca): Radomiak - GKSJastrzębie (19.20, 1:0), Korona Kielce - Puszcza Niepołomice (17, 0:0), Arka Gdynia - Górnik Łęczna (12.40, 0:2), Resovia - Miedź Legnica (15, 0:4), Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy (13, 0:2), Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole (16, 0:1), Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź (13, 0:3). Niedzie-la (14 marca): Widzew Łódź - Chrobry Głogów (12.40, 0:3).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0