Dziesiątacy z Łowicza ocalili od zniszczenia kolejne pamiątki z bitwy nad Bzurą [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek
Członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu, w ramach akcji "Ocalić od zapomnienia", odrestaurowali dwie kolejne pamiątki bitwy nad Bzurą, która była największą batalią polsko-niemieckiej wojny obronnej 1939 roku.

"Dziesiątacy" od właściciela jednego z łowickich skupów złomu otrzymali pochwę od przedwojennego bagnetu polskiego wzór 29. Natomiast anonimowy darczyńca przekazał na rzecz stowarzyszenia polski hełm wzór 31.

- W renowacji pomogli nam koledzy z Muzeum Wojska Polskiego, za co im dziękujemy - informuje Piotr Marciniak, prezes SH im. 10 PP w Łowiczu. - Zachęcamy osoby posiadające przedmioty z okresu II wojny światowej do przekazania ich do zbiorów Muzeum w Łowiczu lub do naszych. Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzacie.

Prezes Marciniak dodaje, że z powodu odbudowy wojskowego łazika i kosztów jakie generuje ta operacja, stowarzyszenie nie jest w stanie unieść wydatków na renowację wszystkich otrzymanych przedmiotów, ale prace konserwacyjne ciągle trwają w miarę posiadanych możliwości finansowych.

Lech Poznań zmienia trenera: Skorża za Żurawia

Wideo

Dodaj ogłoszenie