Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Do ZUS w naszym regionie wypłynęło ponad 3000 wniosków o wyprawkę szkolną. Dlaczego warto się spieszyć ze złożeniem wniosku?

Łukasz Saptura
Łukasz Saptura
materiały informacyjne Ministerstwa Rodziny i polityki Społecznej
W pierwszych pięciu dniach przyjmowania wniosków o świadczenie z programu „Dobry start”, do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w naszym regionie wpłynęło ponad trzy tysiące wniosków.

W ramach programu „Dobry Start” uczeń, który nie ukończył 20 roku życia lub w przypadku osób z niepełnosprawnościami, 24 lat może jednorazowo otrzymać świadczenie w wysokości 300 złotych. Warunek – musi złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wniosek. Można je składać już od 1 lipca. Rodzice i opiekunowie mają czas do 30 listopada, ale jak podkreśla Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego, warto nie czekać do jesieni:

- Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września. A jest to bardzo łatwe. Wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Na PUE ZUS specjalny kreator wniosków o świadczenia z „Dobrego Startu” poprowadzi użytkownika przez cały proces wnioskowania, krok po kroku, tak by uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie.

Na wniosku – oprócz innych danych – należy podać: numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu - czyli dane kontaktowe. Zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” będą przekazywane w formie elektronicznej.

Jak wyglądają statystki złożonych wniosków w naszym regionie?

Do 5 lipca w Skierniewicach złożono 926 wnioski na 1289 dzieci. Z powiatu skierniewickiego takich wniosków wpłynęło 492, na 730 uczniów. W powiecie łowickim złożono już 1069 wniosków na 1510 dzieci, natomiast w powiecie rawskim 601 na 877 uczniów. W całym województwie łódzkim do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło 37 tysięcy wniosków.
Warto dodać, że nie tylko rodzic lub opiekun może złożyć wniosek o świadczenie. Mogą to zrobić także pełnoletni uczeń, który nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ rodzice nie żyją lub ma ustalone alimenty od nich i osoba usamodzielniana, czyli osoba, która opuszcza rodzinę zastępczą, rodzinny dom dziecka, placówkę opiekuńczo-wychowawczą lub regionalną placówkę opiekuńczo-terapeutyczną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto