Do powiatu łowickiego trafi ponad 11 mln zł rządowego wsparcia finansowego

Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek
Tobiasz Bocheński informuje na wtorkowej konferencji o rządowym wsparciu dla samorządów z województwa łódzkiego
Tobiasz Bocheński informuje na wtorkowej konferencji o rządowym wsparciu dla samorządów z województwa łódzkiego UW w Łodzi
Trzy samorządy z powiatu łowickiego otrzymają rządowe wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. We wtorek (8 grudnia) wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński poinformował, że druga transza rządowego wsparcia finansowego w wysokości prawie 293 mln zł w naszym województwie zostanie rozdysponowana na 133 inwestycje.

Do powiatu łowickiego trafi ponad 11 mln zł rządowego wsparcia finansowego.

Prawie 4,2 mln zł Starostwo Powiatowe w Łowiczu otrzyma na zakup systemu rezonansu magnetycznego. Pieniądze te pójdą także na dostosowanie na ten cel pomieszczeń w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łowiczu. Rezonans magnetyczny zapewni szeroki zakres zastosowań klinicznych, obejmujący badania: m. in. neurologiczne, narządów jamy brzusznej (wątroba, nerki, trzustka), ortopedyczne (staw kolanowy, barkowy, skokowy) oraz angiograficzne z kontrastem.

Władze powiatu łowickiego pozyskają także prawie 3,4 mln zł na budowę ciągu komunikacyjnego (drogi powiatowe 2714 E i 2721 E) i mostu na Bzurze w Kompinie. Zakres prac obejmie m. in. rozbiórkę starego mostu, budowę nowego i modernizację dróg.

Niespełna 390 tys. zł starostwo otrzyma natomiast na zakup kolejnego aparatu USG. Będzie to ultrasonograf klasy premium z dodatkowymi funkcjami, m in. takimi jak kardiologia z programami pomiarowymi, elastografia uciskowa, fala poprzeczna i funkcja wykrywania mikrozwapinień.

Ponad 805 tys. zł pozyskała także gmina Łowicz. Pieniądze te pójdą na kompleksową termomodernizację budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Parmie.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnej trafi również do gminy Zduny. Pieniądze zostaną wydane na cztery gminne projekty: 480 tys. zł na remont dróg w Rząśno i Bąkowie Górnym, ponad 495 tys. zł na budowę kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bąkowie Górnym, 600 tys. zł na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Nowe Zduny i Maurzyce, budowę sieci wodociągowej w miejscowości Nowe Zduny oraz rozbudowę stacji uzdatniania wody Retkach oraz 1 mln zł na termomodernizację budynków podstawówek w Nowych Zdunach i Bąkowie Górnym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Materiał oryginalny: Do powiatu łowickiego trafi ponad 11 mln zł rządowego wsparcia finansowego - Dziennik Łódzki

Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie