Członkowie PTTK sprzątali groby zasłużonych łowiczan [ZDJĘCIA]

Redakcja
Członkowie PTTK sprzątali groby zasłużonych łowiczan PTTK w Łowiczu
Członkowie i przewodnicy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Łowiczu przed uroczystością Wszystkich Świętych sprzątali groby zasłużonych mieszkańców pelikaniego grodu oraz nagrobki wyremontowane w ramach corocznej kwesty PTTK. Do akcji włączyli się też członkowie Klubu Turystyki Rowerowej „Szprycha”, działającym przy łowickim oddziale towarzystwa. Na grobach zapalono znicze i złożono kwiaty.

Członkowie PTTK sprzątali groby zasłużonych łowiczan.

W tym roku z powodu zaostrzającej się sytuacji epidemiologicznej związanej ze zwiększającą się liczbą chorych na COVID-19 cmentarnej kwesty nie będzie. PTTK w Łowiczu poinformowało za co wydane zostały pieniądze z poprzedniej jej edycji.

- Z pieniędzy tych wyremontowane zostały kolejne dwa nagrobki – informuje Jacek Rybus, pomysłodawca kwesty i jej koordynator z ramienia PTTK w Łowiczu. – Spoczywają w nich: ppor. Jan Mioduszewski, żołnierz 10 Pułku Piechoty, poległy w pierwszych dniach września 1939 roku pod Łowiczem oraz Ferdynand Wilhelm Eichhorn, inżynier i budowniczy powiatu łowickiego, społecznik i członek Ochotniczej Straży Ogniowej w Łowiczu.

Pierwsza z mogił znajduje się na cmentarzu katedralnym, a drugi na przyległej protestanckiej nekropolii.
Doprowadzono do końca również prace przy nagrobku Jana Konopackiego, dziewiętnastowiecznego artysty malarza związanego z Łowiczem. Znajduje się on na cmentarzu katedralnym.

Przedszkola i żłobki zamknięte do 25 kwietnia?

Wideo

Materiał oryginalny: Członkowie PTTK sprzątali groby zasłużonych łowiczan [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki

Dodaj ogłoszenie