Co robić w Łowiczu w weekend 15-17 listopada?

Redakcja
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w wernisażu wystawy pt. „Po światło na Ziemię Łowicką” Malarstwo Zbigniewa Roberta Błaszczyka
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w wernisażu wystawy pt. „Po światło na Ziemię Łowicką” Malarstwo Zbigniewa Roberta Błaszczyka Muzeum w Łowiczu
Co robić w Łowiczu w weekend 15-17 listopada? Przegląd weekendowych propozycji rozpoczynamy od festiwalu kultury alternatywnej Tipes Topes. Powraca on w dniach od 15 do 17 listopada 2019 roku do Łowickiego Ośrodka Kultury.

Tegoroczna odsłona Tipes Topes rozpocznie się w piątek o godz. 19 w klubie HopKultura otwartym dla publiczności spotkaniem z poetą Marcinem Świetlickim oraz pisarzem Mariuszem Czubajem.

Dzień później w tym samym miejscu o godz. 20 rozpocznie się płatny już koncert Almedy 5, kwintetu smyczkowego, któremu nieobce są brzmienia trans, progresywnej elektroniki i i bardziej ekstremalnych i nienormatywnych odmian jazzu i muzyki improwizowanej. Wejściówki wyceniono na 20 zł.

Zwieńczeniem trzydniowego spotkania z kulturą alternatywną będzie projekcja filmu „Obywatel miłość”. Opowiada on o związku Grzegorza Ciechowskiego, lidera Republiki z jego życiową miłością Anną. Bilety na seans kosztują 15 zł.

Z kolei w zespole szkół pijarskich w Łowiczu w dniach 15-17 listopada odbywa się ogólnopolski przegląd teatrów pijarskich. Konkursowe przesłuchania rozpoczną się w sobotę o godz. 9 i potrwają do 15.30.

W sobotę można zrobić coś dobrego dla siebie i przyrody. Na osiedlu Górki w okolicach placu zabaw będą sadzone drzewa. Akcja, której jednym z inicjatorów jest radny miejski Lech Aniszewski, planowana jest w godz. 9-15.

Muzeum w Łowiczu zaprasza zaś do udziału w wernisażu wystawy pt. „Po światło na Ziemię Łowicką” Malarstwo Zbigniewa Roberta Błaszczyka. Wystawa składać się biedzie 45 prac związanych z Łowiczem i okolicami rzeki Rawka. Artysta stara się w nich oddać grę światła i cienia, nie rezygnując przy tym z przenikających się linii powstających na ich styku.

Otwarcie wystawy odbędzie się w sobotę o godz. 15. Wystawa będzie prezentowana do 31 grudnia 2019 r.

W niedzielę o godz.17 w łowickim Muzeum wystąpi natomiast Chór D’Voice Sekolah Vokasi IPB Bogor z Indonezji pod dyrekcją Asep Aryanto.

Chór powstał we wrześniu 2006 r. przy IPB University. D’Voice SV IPB został formalnie powołany 30 września 2006 r. Do dziś jest jednym z najpopularniejszych chórów w Indonezji. Duża w tym zasługa dyrektora muzycznego i dyrygenta chóru Asep Aryanto.

D’Voice SV IPB składa się obecnie z ponad 100 członków i uczestniczy w wielu wydarzeniach krajowych i międzynarodowych, zdobywając najwyższe laury. Chór będzie uczestnikiem XIV Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego “Varsovia Cantat”. Koncert w Łowiczu, odbywa się współpracy z XXII Łódzkim Festiwalem Chóralnym “Cantio Lodziensis”.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie