Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Baza piłkarska w Łowickiem się zmienia, w całym regionie powstają nowe obiekty sportowe

Tomasz Imiński
Archiwum
O gustach się nie dyskutuje. Decyzję, który ze stadionów jest więc najpiękniejszy, pozostawiamy naszym Czytelnikom. Faktem jest jednak, że piłkarze z naszego regionu trenują w bardzo różnych warunkach. I wcale nie jest tak, że im wyższa liga, tym baza szkoleniowa jest lepsza.

Nowy stadion ma do dyspozycji RKS Mazovia Rawa Mazowiecka, która występuje w klasie okręgowej. Z kolei drugoligowy Pelikan Łowicz, który jest piłkarską wizytówką całego regionu, korzysta z przestarzałego obiektu, pamiętających PRL szatni i nie ma nawet jednego własnego boiska trawiastego do treningów. Również skierniewicki stadion lata świetności ma już dawno za sobą. Co prawda w 2005 roku rozpoczęła się jego modernizacja, ale poprzednie władze Skierniewic zdążyły przed wyborami 2006 roku zbudować jedynie trybunę i boisko ze sztuczną nawierzchnią. Potem nastały nowe rządy i dalsze plany modernizacji stadionu trafiły do kosza.

Stadion miejski w Rawie Mazowieckiej wygląda naprawdę okazale. Obiekt zyskał w ostatnim czasie nowe ogrodzenie, sanitariaty, drogi dojazdowe i, co najważniejsze, zadaszone trybuny. O takich luksusach może tylko pomarzyć kilka tysięcy kibiców Pelikana.

Wystarczy wspomnieć ostatnią niedzielę i ligowy mecz łowickiego drugoligowca z Motorem Lublin. Kilkunastominutowa ulewa, która przetoczyła się nad obiektem, przemoczyła wszystkich do suchej nitki.

Czy na stadionie w Łowiczu powstanie wreszcie zadaszenie trybuny? - Oczywiście, że powstanie - zapewnia Krzysztof Kaliński, burmistrz Łowicza, który jak inni przemókł na stadionie podczas meczu z Motorem. - Dobiegają końca przygotowania projektu. Ustalamy już ostatnie szczegóły.

Kiedy więc na stadionie rozpocznie się budowa? - Dokładnej daty nie mogę jeszcze podać, bo jej nie znam. Nie wiem, czy to będzie ten, czy dopiero przyszły rok - dodaje burmistrz Kaliński.

W perspektywie ostatnich lat najwięcej obiektów sportowych wyładniało w powiecie łowickim. Nowy stadion mają między innymi piłkarze i kibice Astry Zduny, Olimpii Chąśno i Laktozy Łyszkowice. Dobiega też końca drugi etap budowy stadionu gminnego w Nieborowie. Obiekt robi naprawdę imponujące wrażenie, a niebawem może być jeszcze ładniejszy.

Drugi etap budowy zakończy się jesienią tego roku. - Musimy jeszcze odgrodzić trybuny od płyty głównej boiska i poprawić wjazd na stadion - mówi Andrzej Werle, wójt gminy Nieborów.

Przypomnijmy, iż w pierwszym etapie płyta główna stadionu zyskała nową murawę. W drugim powstał natomiast budynek klubowy wraz z szatniami, trybuna oraz oświetlenie. Dotychczasowe prace pochłonęły ponad 2 miliony złotych.

- W przyszłości chcemy jeszcze na stadionie zbudować boisko treningowe ze sztuczną murawą, kort tenisowy oraz boisko wielofunkcyjne - dodaje wójt Werle.
W najbliższym czasie ma się też zmienić stadion MLKS Widok Skierniewice, który zajmuje się szkoleniem dzieci. W ubiegłym roku urząd miasta sfinansował budowę nowej trybuny. Teraz zaś władze przygotowują dokumentację techniczną nowego budynku socjalnego. To absolutna konieczność.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto