MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

369. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w Piotrkowie. Pielgrzymi zatrzymali się w parafii pw. św. Jakuba. Zobaczcie ZDJĘCIA i VIDEO

Dariusz Śmigielski
Dariusz Śmigielski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
369. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w Piotrkowie. Pielgrzymi z Łowicza zjedli śniadanie w parafii pw. św. Jakuba Apostoła i modlili się podczas mszy świętej, którą odprawił Andrzej Dziuba, biskup łowicki. W pielgrzymce bierze około 250 osób. Zobaczcie ZDJĘCIA i VIDEO

369. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w Piotrkowie

365. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymała się w Piotrkowie 15 maja 2024. Pielgrzymi z Łowicza uczestniczyli w mszy świętej odprawionej przez księdza Andrzeja Franciszka Dziubę biskupa łowickiego w Bazylice Mniejsza pw. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie. Po mszy pielgrzymi zjedli na terenie parafii śniadanie i wyruszyli w dalszą drogę. Trasa Łowickiej Pielgrzymki na Jasną Górę liczy ponad 200 km. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę 18 maja, w przeddzień święta Zesłania Ducha Świętego, czyli popularnymi Zielonymi Światkami. W tegorocznej pielgrzymce bierze udział 250 osób.

369. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w Piotrkowie, zobacz ZDJĘCIA:

-Pielgrzymujemy od poniedziałku, wyszliśmy z Łowicza od sióstr bernardynek, mówi ksiądz Wiesław Frelek - przewodnik 369. Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymi to "Z Maryją we wspólnocie kościoła". Pragniemy naśladować Matkę Najświętszą w jej uniżeniu i posłudze wobec tego wszystkiego, co było dziełem jej syna. Zwyczajowo już jest z nami w Piotrkowie biskup łowicki ksiądz Andrzej Franciszek Dziuba. Obecność pasterza wśród swego ludu zawsze cieszy.

-Łowicka pielgrzymka przeciera szlaki wszystkim innym pielgrzymkom, które idą w kierunku, gdzie króluje Matka Boża, mówi ksiądz Tymoteusz Górecki, wikariusz z parafii pw. św. Jakuba w Piotrkowie Tryb. Pielgrzymka z Łowicza ma piękną tradycję, ponieważ zatrzymuje się co roku w naszej przepięknej bazylice. Oprócz sprawowanej mszy świętej pielgrzymi są goszczenie przez parafian podczas plenerowego śniadania. Pielgrzymowanie ma wielki sens, ono otwiera przed nami serce Boga.

Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę nazywana jest przez paulinów „jaskółką” pieszego pielgrzymowania, rozpoczyna bowiem sezon pieszego pielgrzymowania do Częstochowy. Jako jedna z pierwszych w roku wchodzi na Jasną Górę zawsze na uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Łowicka pielgrzymka wyruszyła pierwszy raz w 1656 roku, po cudownej obronie Jasnej Góry w czasie potopu szwedzkiego, i tak bez przerwy pielgrzymują pątnicy do dziś.

369. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w Piotrkowie 15.05.2024

369. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w Piotrkowie. ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto