Zawodniczki Champion Tomaszów najlepsze w sztafecie. Ada Lewandowska zawodniczką mistrzostw ZDJĘCIA

Dag
W sobotę, 1 października, odbył się VI Pływacki Festiwal Sprinterski Warszawianka 2022. Udział w nim wzięły zawodniczki tomaszowskiego Championa i okazały się znów najlepsze!

Dla młodych pływaków były to pierwsze po wakacjach zawody na długiej, 50-metrowej pływalni. Poziom zawodów był niesamowicie wysoki, a do stolicy zjechało aż 633 zawodników z 38 klubów z całej Polski.

Zawodnicy konkurowali tylko na dystansach sprinterskich - 50 m dowolnym, 50 m grzbietowym, 50 m klasycznym, 50 m motylkowym oraz sztafety (suma wieku do 50 lat) 4x50m dowolnym oraz 4x50m zmiennym.

Dla zawodniczek tomaszowskiego klubu, które trenuje Adrian Jędrzejczyk, była to wyjątkowa sobota. Sztafeta dziewczyn 4x50m dowolnym z czasem 2:01:47 zdobyła 1. miejsce wśród 14 sztafet pokonując wszystkie wielkie kluby.

Skład zwycięskiej sztafety:
1. Zuzanna Świnoga (2009) 32:10 PB start
2. Vlada Vydysh (2010) 30:55 PB lotna
3. Nela Wielgus (2010) 31:00 PB lotna
4. Ada Lewandowska (2009) 27:82 PB lotna

Nie zabrakło również emocji w startach indywidulanych. Ada Lewandowska zdobyła złoto 50 m stylem grzbietowym (30:96 PB), ustanowiła rekord festiwalu i tym samym zdobyła statuetkę najlepszej zawodniczki mistrzostw.

Nela Wielgus
6. miejsce 50 m stylem grzbietowym (36:17) PB
Vlada Vydysh
9. miejsce 50 m stylem motylkowym (34:73) PB
Zuzanna Świnoga
13. miejsce 50 m stylem motylkowym (35:17) PB

Na zawodach stawiła się również najmłodsza 8-letnia championowska pływaczka, Maja Kowalska (2014), która
zdobyła złoto na 50 m stylem klasycznym (50:92) PB i srebrny medal płynąc 50 m stylem dowolnym (42:24) PB.