Andrzej Wdowski
Złoty i dwa srebrne medale na piersi Zbigniewa Bródki. Minister sportu wręczał medale najlepszym Andrzej Wdowski
Natalia Czerwonka i Jan Szymański zostali mistrzami łyżwiarskiego wieloboju. Najlepszym medale wręczał w Tomaszowie Maz. Witold Bańka, minister sportu i turystyki. Wszyscy chwalili bardzo dobrą organizację mistrzostw i wysoki ich poziom.

Natalia Czerwonka z MKS Zagłębie Lubin i Jan Szymański z AZS AWF Poznań zostali triumfatorami 74. Mistrzostw Polski w wieloboju w łyżwiarstwie szybkim, które dzisiaj (30 grudnia) zakończyły się w Tomaszowie Maz.

Wśród panów tytuł wicemistrzowski zdobył Zbigniew Bródka z UKS Błyskawica Domaniewice, a siódmy był jego klubowy kolega Wojciech Sut.
Wśród pań w czołowej dziesiątce znalazły się trzy tomaszowianki. Karolina Bosiek z IUKS 9 była szósta, Ola Kapruziak z KS Pilica ósma i Karolina Gąsecka z IUKS 9 dziesiąta.

Dzisiaj w ostatnim dniu mistrzostw rozegrano trzy wyścigi.
W biegu na 3000 m kobiet mistrzynią Polski została Luiza Złotkowska z UKS Sparta Grodzisk Maz. - 4.30,51 (rekord toru). Ósma była Bosiek 4.50,02, dziewiąta Kapruziak - 4.51,00, a dziesiąta Gąsecka - 4.57,20.

Na 1000 m kolejny tytuł mistrzowski wywalczył Zbigniew Bródka - 1.13,16, który w bezpośrednim wyścigu pokonał Piotra Michalskiego z Górnika Sanok - 1.13,68. Szósty czas uzyskał Mateusz Owczarek z Pilicy Tomaszów Maz. - 1.18,30.

W wyścigu na 5000 m Bródka zdobył wicemistrzostwo Polski uzyskując czas - 7.06,56. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Jan Szymański - 6.55,26, bijąc rekord toru.

Ze swoich występów w Tomaszowie Maz. nie krył zadowolenia mistrz olimpijski z Soczi. - Wracam do wysokiej dyspozycji, czuję, że rośnie moja wydolność i siła - powiedział Zbigniew Bródka. - Rekord toru i zwycięstwo na 1000 m było bardzo motywujące. Cieszę się też z niespodziewanej wygranej na 3 km.

Panczenista z Domaniewic podkreślał bardzo dobrą organizację mistrzostw i wysoki ich poziom. - Na każdym dystansie padły nowe rekordy toru, co jest tego najlepszym potwierdzeniem - dodał Bródka.

Organizację zawodów i ich poziom chwalił również trener kadry narodowej Wiesław Kmiecik. - Janek Szymański zasłużenie wygrał wielobój, kończąc go efektownym zwycięstwem na 5 km - powiedział Kmiecik. - Zbyszek wraca na swój najwyższy poziom, co w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy w Mińsku i Mistrzostw Świata w Kołomni cieszy.

Na zakończenie mistrzostw wpadli do Tomaszowa Maz. na zaproszenie prezydenta Marcina Witko - Witold Bańka, minister sportu i turystyki oraz Ryszard Szuster, podsekretarz stanu w ministerstwie. W rozmowach z nimi nie obeszło się oczywiście bez rozmów dotyczących zadaszenia tomaszowskiego toru. Co z tego wyniknie - czas pokaże.