(© Rafał Klepczarek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Warszawska spółka United Oilfield Services chce kupić za ponad 6,2 mln zł brutto ponad 12,4 hektara miejskich gruntów w łowickiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeśli ta inwestycja wypali, to w przyszłym roku da ona pracę 120 osobom.

ŁSSE w Łowiczu liczy ok. 16 hektarów. Parę lat temu zainstalowała się tam łowicka firma Chemipack. Jeśli zgodnie z planem 25 kwietnia dojdzie do podpisania aktu notarialnego, to w łowickiej podstrefie pozostanie wolny zaledwie hektar gruntów inwestycyjnych. - Baza zbudowana w Łowiczu przeznaczona będzie dla naszego sprzętu do poszukiwania gazu łupkowego - informuje Ryszard Woronowicz, przedstawiciel stołecznego UOS. - Wybraliśmy Łowicz z kilku powodów. Najważniejsza jest jego lokalizacja w centrum Polski oraz dobre połączenia drogowe z całym krajem.

UOS świadczy usługi związane z badaniami geofizycznymi, wiertnictwem oraz, jako jedyna firma w kraju - szczelinowaniem hydraulicznym. Pod tą ostatnią nazwą kryje się udrożnianie skały łupkowej tak, aby popłynął gaz.

Władze stołecznej spółki liczą, że swoim sprzętem i amerykańską technologią będą wspierać ok. 20 firm, które otrzymały koncesje na wydobywanie gazu łupkowego. Żadna z nich nie posiada do tego odpowiedniego sprzętu. - Cieszy mnie, że dzięki firmie, która wejdzie do Łowicza, pracę znajdzie w niej co najmniej 120 osób - nie kryje zadowolenia burmistrz Krzysztof Kaliński. - Z czasem będzie ich na pewno więcej.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że UOS maksymalnie chce zatrudnić w Łowiczu do 150 osób, z czego 50 będzie pracować na miejscu.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!