Bogusław Wyparło wierzy, że sytuacja ŁKS szybko się poprawi Bogusław Wyparło wierzy, że sytuacja ŁKS szybko się poprawi

Bogusław Wyparło wierzy, że sytuacja ŁKS szybko się poprawi (© fot. Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Piłkarze ŁKS po raz kolejny na treningu spotkają się dopiero 6 stycznia.

Do tego czasu powinno być już jasne, czy klub zyska nowego inwestora i wyjdzie wreszcie na prostą.

Niektórzy zawodnicy otrzymali już część zaległych pensji, bo łódzki magistrat przelał na konto ŁKS SSA sto tysięcy zł z tytułu promocji miasta. Do końca roku Piast Gliwice obiecał zapłacenie ostatniej raty za transfer Jakuba Biskupa, ale - zgodnie z zawartą wcześniej umową - może to zrobić później. Marek Łopiński, prokurent ŁKS, stara się, by pieniądze trafiły jak najszybciej do Łodzi, ale zadanie przed nim trudne. Tym bardziej że wielu klubom kłopoty ŁKS są na rękę. Łodzianie zbudowali bardzo dobry zespół, który w każdej chwili może się rozpaść, a zawodnicy mogą być do wzięcia bez konieczności płacenia kwot transferowych. Piast, który interesuje się m.in. Piotrem Klepczarkiem z ŁKS, nie jest zainteresowany, by klub z al. Unii spłacił szybko zaległości, jakie ma w stosunku do piłkarza.

Od czwartku zawodnicy mają już zatem urlopy. Przed wyjazdem obiecali, że powstrzymają się jeszcze z rozmowami na temat swojej gry w innych klubach, bo wierzą w deklaracje wiceprezydenta Łodzi Włodzimierza Tomaszewskiego, że rozmowy z nowym inwestorem są bardzo mocno zaawansowane.

Znany jest już plan przygotowań ŁKS do rundy wiosennej. Zespół ma wyjechać na dwa zgrupowania - do Zakopanego (18-30 stycznia) i Turcji (luty). W planach jest też kilka sparingów - z Rozwojem Katowice (23.01), PGE GKS Bełchatów (3.02), Sokołem Aleksandrów (6.02), Sandecją Nowy Sącz (13.02), UKS SMS Łódź (17.02), Lechem Poznań (20.02), Pogonią Zduńska Wola (24.02) i Dolcanem Ząbki (27.02). Jeśli ełkaesiacy polecą do Turcji, kilka meczów zostanie odwołanych.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!