Piłkarze drugoligowego Pelikana Łowicz rozpoczęli w miniony piątek zimowe wakacje. Ich urlopy potrwają jednak krócej, niż pierwotnie zakładano.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Drużyna ma rozpocząć przygotowania do rundy wiosennej już w poniedziałek, 4 stycznia. Dwa tygodnie później (16 stycznia) zaplanowano pierwszy mecz kontrolny. Drużyna Piotra Stacha zagra z ekstraklasową Odrą Wodzisław Śląski (mecz odbędzie się w Krakowie).

W ostatnich dniach piłkarze Pelikana trenowali pod okiem II trenera - Roberta Wilka. Piotr Stach przebywa obecnie na trenerskim stażu we włoskim Empoli (Serie B).

W Pelikanie rozpoczęły się już ruchy kadrowe. Z drużyną rozstali się: Krzysztof Piosik (sam chciał odejść z klubu) oraz dwaj gracze, którzy nie spełnili oczekiwań: Dawid Neścior i Stefan Potocki.

Do drugiej drużyny zostali przesunięci trzej młodzi łowiczanie: Konrad Bolimowski i Dawid Sut. W szerokiej kadrze pierwszej drużyny pozostali: Andrzej Osowski i Jakub Kaźmierczak. Miejsce w ścisłej kadrze pierwszego zespołu zachowali natomiast: Damian Kosiorek, Kamil Mitrowski i Radosław Domińczak.

- W ostatnich dniach prowadziliśmy rozmowy z pierwszoligowym Widzewem. Jesteśmy zainteresowani dwoma zawodnikami - poinformowała Jolanta Papuga, prezes Pelikana. - Szczegółów na razie zdradzić nie mogę.

Pelikan pozyskał również nowych sponsorów. Nie są to jednak firmy z Łowicza, a z Łodzi. To trochę dziwne, ale działaczom łowickiego drugoligowca łatwiej ostatnio rozmawia się ze sponsorami spoza miasta.


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!