Na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu skazano małżeństwo Katarzynę i Dariusza K., którzy do czerwca 2006 roku prowadzili w Łowiczu agencję finansową Omega.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mieszkańcy Łowicza, którzy obecnie przeprowadzili się do Skierniewic, narazili na straty finansowe ponad 700 łowiczan. Pokrzywdzeni otrzymają wyłudzone pieniądze do końca 2012 roku.

Agencja Omega była w Łowiczu miejscem, w którym tysiące osób regulowały rachunki za telefon, prąd oraz raty kredytów. Z naszych ustaleń wynika, że Omega już w 2005 roku zaczęła opóźniać przekazywanie pieniędzy klientów. Początkowo były to 2-3 dni zwłoki. Jednak już w drugiej połowie roku nastąpiło zachwianie płynności przekazywania wpłat klientów Omegi. W grudniu 2005 r. część opłat już w ogóle nie wychodziła z agencji. W czerwcu 2006 roku w agencji przy ul. Krakowskiej pojawiła się wezwana przez oburzonych klientów policja. Małżeństwo K. przyznało się do oszustwa na szkodę wpłacających.

W piątek, 27 listopada, w Sądzie Rejonowym w Łowiczu ogłoszono wyrok w tej sprawie.

Winą za oszustwa na szkodę 708 klientów Omegi, którzy stracili ok. 160 tys. zł, obarczono Katarzynę K. To ona przyjmowała pieniądze od klientów i ona powinna wpłacać je na wskazane przez nich konta.

Kobieta została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat próby. Objęto ją również pięcioletnim zakazem zajmowania samodzielnych stanowisk związanych z pośrednictwem finansowym. Katarzyna K. ma też zapłacić 370 złotych kosztów sądowych.

Mimo tego, że Dariusz K. przyznał się do oszustwa, nie został za nie skazany. Sąd ukarał go rokiem więzienia w zawieszeniu na pięć lat próby za umożliwienie popełnienia przestępstwa żonie. Na takim orzeczeniu sądu zaważyło to, że właściciel agencji Omega nigdy nie przyjmował wpłat od klientów, a nawet nie pojawiał się w firmie. Sąd nakazał też skazanemu zapłacić 250 zł kosztów sądowych.

Nad skazanymi pieczę ma sprawować kurator sądowy. Będzie on pilnował, aby zwrócili pieniądze pokrzywdzonym.

- Do połowy przyszłego roku pieniądze mają zostać zwrócone najstarszym osobom - zapowiada sędzia Małgorzata Szubert- Fiałkowska. - Do końca 2011 roku na zwrot wpłaconych w Omedze pieniędzy mogą liczyć osoby w wieku od 35 do 45 lat, a do końca 2012 roku najmłodsi pokrzywdzeni.

Wyrok sądu nie jest prawomocny. Właściciele Omegi nie będą się raczej od niego odwoływać, bo sami chcieli dobrowolnie poddać się karze.

Prokuratura Rejonowa w Łowiczu chciała, aby małżeństwo K. dodatkowo ukarać grzywną w łącznej kwocie 18 tysięcy złotych.

Sąd nie zgodził się na to, gdyż chce, aby skazane małżeństwo jak najszybciej oddało pieniądze oszukanym klientom Omegi.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!