Klaudia Sierocka ze Zduńskiej Woli zyskała 4 tys Klaudia Sierocka ze Zduńskiej Woli zyskała 4 tys

Klaudia Sierocka ze Zduńskiej Woli zyskała 4 tys. zł brutto

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Łódzki Dom Kultury zapełnił się w czwartek najzdolniejszą młodzieżą regionu.

Włodzimierz Fisiak wręczył nagrody 40 młodym utalentowanym ludziom wybranym przez komisję, która przyznawała stypendia naukowe i artystyczne marszałka województwa. Ubiegało się o nie 80 kandydatów. Najwyższa nagroda sięgnęła 7 tys. zł brutto, najniższa - 1 tys. zł. Stypendia naukowe marszałek wręczał po raz trzeci, artystyczne - drugi.

7 tys. zł przypadło Agnieszce Kołodziej, studentce Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Konserwatorium Królewskiego w Brukseli. Wiolonczelistka nie pojawiła się na czwartkowej gali, jednak zdecydowana większość laureatów dopisała. W tym Klaudia Sierocka, uczennica przedostatniej klasy Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli. Młoda fotograficzka otrzymała 4 tys. zł.

- Mój ostatni sukces to wygrana w konkursie Urzędu Marszałkowskiego na zdjęcie o tematyce AIDS. Sfotografowałam cztery jaja. Trzy z nich ubrałam do zdjęcia w prezerwatywy, to nieubrane było pęknięte - opowiada Sierocka.

Licealistka zdobywała też nagrody w konkursach fotograficznych o dziecku czy z okazji pięciolecia Polski w Unii Europejskiej. Niestety, Klaudia zamierza studiować na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknej.- Od Łodzi boli mnie głowa - zdradza fotograficzka.

Problemów z migreną nie ma Jakub Pawlak z IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Stypendium przypadło mu, bo m.in. komponuje muzykę do tekstów polskich poetów.

- Lubię pisać do Leśmiana, ale także do Wojaczka. Zwłaszcza że do słów tego drugiego rzadko kto układał dotąd muzykę - mówi Jakub.

Wśród laureatów stypendium naukowych dominowały umysły ścisłe. Barbara Janik z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu to triumfatorka olimpiady przedsiębiorczości i wiedzy o bankach, Marcin Kłos z XXV LO w Łodzi, nie dość, że wygrywa konkursy z historii, geografii, wiedzy o społeczeństwie i teologii, to dodatkowo świetnie tańczy. Na gali obecny był też uczeń I LO w Łodzi - chemik Michał Sienkiewicz reprezentował Polskę na międzynarodowych zawodach w Wielkiej Brytanii.

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  key (gość) (kola)

  przemawia przez ciebie chyba zazdrość, dochody nie były rozważane! liczyły się osiągnięcia, a o to ile kto zarabia nikt nie pytał ;p

  kola (gość)

  bo o przyznaniu stypendium decydował niski dochód w rodzinie.
  Wielu najzdolniejszych którzy troszkę lepiej maja finansowo na jednego vczłonka rodziny nie została wogóle wzieta pod uwage.

  Schweikert (gość)

  Apel do Łodzian. Idź na REFERENDUM17STYCZNIA...

  ...brawo Marszałek, a może warto ocenić prezydenta Łodzi?

  Więcej na temat: