Monika Markus prezentuje statuetkę Łowickiej Róży Monika Markus prezentuje statuetkę Łowickiej Róży

Monika Markus prezentuje statuetkę Łowickiej Róży (© fot. Rafał Klepczarek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Łowicka Róża - tak nazywa się nagroda, która będzie co roku przyznawana w powiecie łowickim za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Brązową statuetkę stworzył skierniewicki artysta rzeźbiarz Włodzimierz Wasilewski.

W środę Rada Powiatu Łowickiego przyjmie uchwałę w sprawie ustanowienia nagrody, która będzie co roku przyznawana w trzech kategoriach. Na otrzymanie Łowickiej Róży mają szansę nie tylko artyści, ale także animatorzy kultury oraz osoby i instytucje chroniące dziedzictwo kulturowe i historyczne. Statuetkę oraz okolicznościowy dyplom będzie przyznawała sześcioosobowa kapituła, w skład której wejdą członkowie rady i zarządu powiatu, a także osoby związane z działalnością kulturalną.

Jeśli radni powiatowi zgodzą się na ustanowienie wyróżnienia, to wnioski o przyznanie nagrody będzie można składać już na początku stycznia do Starostwa Powiatowego w Łowiczu. Kandydatów do otrzymania Łowickiej Róży mogą zgłaszać również mieszkańcy powiatu (potrzeba minimum 50 głosów poparcia), samorządy oraz instytucje i stowarzyszenia działające na rzecz rozwoju kultury.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!