Każdemu pracownikowi, który nie posiadał wcześniej legitymacji ubezpieczeniowej, firma zobowiązana jest wydać dokument niezwłocznie po przyjęciu do pracy. Dokumenty powinien mieć każdy ubezpieczony pracownik.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Każdemu pracownikowi, który nie posiadał wcześniej legitymacji ubezpieczeniowej, firma zobowiązana jest wydać dokument niezwłocznie po przyjęciu do pracy. Dokumenty powinien mieć każdy ubezpieczony pracownik. Otrzymujemy go po wypełnieniu wniosku w dziale kadr. Jeżeli zgubiliśmy tę legitymację, uległa ona zniszczeniu lub została skradziona, zaznaczamy to w odpowiedniej rubryce. Do wniosku dołączamy zdjęcie i w zasadzie nie ma przeszkód, aby nowa legitymacja została wydana od ręki.

Uwaga! Jeżeli jesteśmy zatrudnieni w dwóch lub większej liczbie zakładów pracy, to składamy wniosek o wydanie nowej legitymacji ubezpieczeniowej tylko w jednym z nich. Ale co zrobić, jeśli rozchorujemy się, zanim zdążymy wyrobić dokument? Idziemy do lekarza z wydanym przez pracodawcę rozliczeniem składek na ubezpieczenie społeczne.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!