Gdy uczeń zgubi szkolny dokument, uprawniający choćby do ulgowych przejazdów, powinien zgłosić ten fakt w sekretariacie szkoły (mogą zrobić to za niego rodzice) i poprosić o wyrobienie nowej legitymacji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Gdy uczeń zgubi szkolny dokument, uprawniający choćby do ulgowych przejazdów, powinien zgłosić ten fakt w sekretariacie szkoły (mogą zrobić to za niego rodzice) i poprosić o wyrobienie nowej legitymacji. Aby tak się stało, wystarczy przynieść jedno zdjęcie, a pracownik sekretariatu wystawi legitymację od ręki (pod warunkiem – drogi uczniu – że nie ma w tym czasie do załatwienia innych pilnych spraw). Wyrobienie nowej legitymacji nic nie kosztuje....i studencka

Zasadniczo wyrobienie nowej legitymacji dla studenta łączy się ze złożeniem w dziekanacie:

- podania (z opisaniem okoliczności utraty dokumentu);
- potwierdzenia zgłoszenia na policji – jeżeli legitymację skradziono;
- zdjęcia (o ile nie ma zapasowej fotografii w dokumentach leżących w szafie dziekanatu).

Wydanie wtórnego dokumentu przez Uniwersytet Łódzki i Akademię Medyczną kosztuje – 7,50 zł. Znacznie więcej, bo – 50 zł będzie musiał zapłacić student Politechniki Łódzkiej (ten musi jeszcze nadać w dzienniku anons o zgubie i rachunek z biura ogłoszeń dołączyć do podania). Słuchacz PWSFTvT zapłaci – 15 zł.

Przepisy nie określają terminu, w którym duplikat legitymacji musi być wydany. W praktyce student otrzymuje go najszybciej, jak to możliwe.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!